Hlavní navigace

Chystaný kanál ARD a ZDF pro mladé diváky přinesl velké překvapení

20. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zástupci vedení obou celoplošných veřejnoprávních médií přiznali, že nejde o ideální řešení projektu, je třeba se s ním ale vypořádat. Věří, že lepší perspektivu přinese budoucnost.

Rozporuplné reakce přineslo v pátek rozhodnutí německé vlády týkající se chystaného spuštění nového veřejnoprávního kanálu pro diváky, který by byl jakýmsi překlenovacím můstkem mezi projektem dětské stanice KiKA a programů, jež jsou určeny mladšímu publiku, například ZDFneo. Stanice sice nakonec dostala zelenou, velký háček se ovšem týká její distribuce. Kanál bude dostupný pouze na internetu, alespoň prozatím. Německá veřejnoprávní televize ZDF tak dokonce v oficiálním stanovisku nehovoří o stanici, ale o internetovém portálu doplňujícím programy ZDFneo a ZDFinfo.

K TÉMATU: Společný kanál ARD a ZDF pro mládež? Neodstartuje dříve než na podzim 2015

Veřejnoprávní média ARD a ZDF dají na rozjezd stanice okolo 45 milionů euro, v přepočtu 1,2 miliardy korun. Navíc má být pozastaveno fungování stanic ZDFkultur a EinsPlus. Dobrou zprávou je, že program EinsFestival bude oproti původním spekulacím zachován. Co se týká počtu zaměstnanců, není zatím jasné, kolik si jich chod tohoto projektu bude vyžadovat. Pokud by šlo o klasický televizní kanál, jejich počet by se pohyboval okolo třiceti, míní ZDF. Navíc ještě nebylo ani stanoveno, kdy nový program začne fungovat. Termín v tuto chvíli není znám, bude stanoven později.

Content 23

ČTĚTE TAKÉ: Skončí ZDFkultur? ZDF a ARD chtějí vytvořit společný kanál pro mladé diváky

Rozhodnutí předsedy vlády je pro nás pobídkou, abychom přinesli ještě více příležitostí pro mladé diváky. Abychom dosáhli u mladšího publika úspěchu, potřebujeme ještě větší prostor na internetu, než tomu bylo v minulosti, uvedl v oficiálním stanovisku generální ředitel ZDF Thomas Bellut. Pro naše mladé publikum je toto rozhodnutí rozhodně pozitivní zprávou. Každý začátek je těžký, a i když bude projekt dostupný pouze na internetu a naopak nedostane zvláštní prostor na obrazovce, uděláme vše pro to, abychom zde naši nabídku rozvíjeli, doplnil Lutz Marmor, ředitel NDR a člen managementu ARD.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).