Hlavní navigace

Chystaný kanál ARD a ZDF pro mladé publikum má odstartovat v roce 2016

22. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V souvislosti se startem chystaného kanálu pro mladé publikum se už dříve hovořilo o utlumení stanic EinsPlus a ZDFkultur. Ukončení jejich vysílání ale prozatím není jisté.

V polovině příštího roku by měla začít vysílá nová stanice, která bude společným projektem německých veřejnoprávních televizí ARD a ZDF, jež zacílí na mladší publikum ve věku od 14 do 29 let a bude jakýmsi mostem mezi kanály cílícími na nejmladší publikum (sem patří KiKA) a programy typu ZDF_neo. Zástupci vedení ARD se na tomto kroku shodli na dnešním setkání v Kolíně nad Rýnem. Důležitým bodem jednání byla také podoba tohoto kanálu (jeho koncepce). Jméno nového programu prozatím oznámeno nebylo. Velkým překvapením byl již v říjnu loňského roku oznámený způsob distribuce. Ten se spolehne výhradně na on-line média.

Cloud 22 temata

K TÉMATU: Chystaný kanál ARD a ZDF pro mladé diváky přinesl velké překvapení

V souvislosti se startem chystaného kanálu pro mladé publikum se už dříve hovořilo o utlumení stanic EinsPlus a ZDFkultur, a dokonce jejich případném možném konci. V aktuálním stanovisku hovoří ARD o upravené podobě těchto stanic, které mají přispět k možnosti financovat nový program. Otázka utlumení distribuce obou kanálů je pochopitelně pro německé veřejnoprávní televize citlivou záležitosti. Na fungování nového programu se mají výrazně podílet i samotní diváci a sama ARD si slibuje, že by pro ni komunikace s publikem mohla být výrazným impulsem pro vznik nových programových formátů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.