Hlavní navigace

Chystaný sportovní kanál STV se neobejde bez dotace nebo úvěru

20. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 11. 2007

Slovenská televize (STV) se při přípravě nového programu potýká s problémy – chybí jí peníze. Jedná proto se slovenským ministerstvem financování o dotaci, která by STV umožnila nakoupit technologie potřebné pro přechod na digitální vysílání a pro rozjezd sportovního programu STV 3. Kanál má začít vysílat už v létě příštího roku, kdy v Pekingu startují Letní olympijské hry, a STV dopředu oznamovala, že plánuje stanici vysílat ve vysokém rozlišení (HDTV). Bude na to mít ale dost peněz? O tom informuje server Mediálně.sk s využitím agentury SITA.

(Slovenská) televize v současnosti nemá dostatek prostředků ani na svoje dva okruhy. Na letošní investice do technologií by chtěla získat 100 milionů (slovenských) korun (80,5 milionu Kč, pozn. aut.), píše Mediálně.sk. Generální ředitel STV Radim Hreha podle serveru věří, že se televizi podaří získat grant z evropských fondů ve výši 300 milionů Sk (241,5 milionu Kč). Na kompletní technologické vybavení STV by bylo však podle Hrehy potřeba 700 až 800 milionů Sk (563,5 až 644 milionů Kč), doplňuje Mediálně.sk.

ebf 24 - tip duben

Protože STV tlačí čas, nechala si v evropském věstníku veřejných zakázek vydat inzerát vyhlašující veřejnou soutěž. Slovenská veřejnoprávní televize v něm nabízí zájemcům až 60 milionů Sk bez DPH (necelých 50 milionů Kč) za rekonstrukci vysílacích pracovišť nutných pro rozšíření programové nabídky STV o třetí, sportovní program. Uzávěrka přihlášených je do 3. ledna 2008 a kritériem pak nejnižší cena. Rekonstrukce má proběhnout od února do poloviny července příštího roku. LOH v Číně začínají 8. srpna 2008.

Pokud STV nezíská dotaci od ministerstva financí, nebude schopná splácet svoje závazky. Podle Mediálně.sk o tom už Radim Hreha informoval Radu STV jako dozorčí orgán televize a uvedl, že stanice by si v takovém případě vzala na překlenutí lednových finančních problémů kontokorentní úvěr. Televize ho může čerpat do výše 100 milionů slovenských korun.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).