Hlavní navigace

Chytré televizory tvoří stále minoritu pro pořady Streamu, jejich podíl ale roste

30. 9. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Hlavní programovou novinkou internetové televize Stream.cz bude pro letošní podzim podle očekávání Autobazar Monte Karlo, dvanáctidílný komediální seriál z prostředí provinčního autobazaru.

Dvě třetiny sledovaného dětského obsahu internetové televize Stream.cz tvoří v současné době aplikace, třetinu web. Na dnešní tiskové konferenci společnosti Seznam.cz, která Stream.cz provozuje, to sdělil serveru DigiZone.cz šéfproducent internetové televize Lukáš Záhoř. U dramatické tvorby se sledování na chytrých zařízeních pohybuje okolo deseti procent. I když takzvané Smart TV, tedy chytré televizory, tvoří stále minoritu v konzumaci pořadů Streamu, meziročně tato platforma také roste. Podle aktuálního průzkumu Nielsen Admosphere má doma Smart TV okolo 11 % domácností. Seznam nabízí na této platformě nejen samotnou aplikaci Stream.cz, ale i aplikace Mixér a Pohádky.

Hlavní programovou novinkou internetové televize Stream.cz bude pro letošní podzim podle očekávání Autobazar Monte Karlo, dvanáctidílný komediální seriál z prostředí provinčního autobazaru. Nový pořad s populárním hercem Petrem Čtvrtníčkem, který aktuálně spolupracuje i s mediálním domem Economia na projektu satirické televize ČTTV, navazuje na úspěšnou spolupráci Stream.cz a společnosti Negativ. Oba subjekty už se v minulosti podílely na politické satiře Kancelář Blaník, kterou diváci budou moci opět vidět od příštího roku. Autobazar Monte Karlo začne internetová televize vysílat 5. října.

ICTZ23

Podobnou popularitu si získal i pořad Praha vs. Prahy, který po řadě, která dávala možnost nahlédnout do zákulisí pražských taxislužeb, pokračuje sérií Směnárna. Janek Rubeš bude upozorňovat na rafinované finty, jejichž oběťmi se dnes a denně stávají naivní turisté. Pokračování Dělníků smrti bude věnováno umírání. Deset dílů nabídne televize postupně od 7. října. Návštěvníci stránek Stream.cz se mohou těšit také na pokračování populárních pořadů Jídlo s.r.o. (s Romanem Vaňkem) a Gebrian vs. (tentokrát se zaměří nejen na Českou republiku). Novinkou bude seriál Richarda Cacáka Bizarní Japonsko.

Stream.cz představil i knižní novinky. V jeho edici, která je k dispozici nejen na internetových stránkách www.stream.cz, ale i u vybraných knihkupců, vychází autobiografická publikace Karolíny Vrbasové Chlapidárium. Půjde o soubor krátkých čtivých příběhů, které napsal sám život a nemá jít o „předlohu pro dojemné telenovely“. Dalšími knižními novinkami jsou Restart 2016 a Kritické momenty kosmonautiky. Stream.cz sází i na dětské pořady. Aplikace každý rok vykazují stoprocentní nárůst, pochválil si šéfproducent Lukáš Záhoř. Stream.cz připravuje loutkovou ve spolupráci se společností Nutprodukce pohádku Až po uši v mechu. Chybět nebudou ani Kulaté pohádky s Josefem Somrem.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.