Hlavní navigace

Chytrý válec Angee jde na Kickstarter. Chce čtvrt milionu dolarů

Jan Beránek

Válec, který zabezpečí domácnost, vzniká už rok a půl v nenápadném startupu kolem vývojářského studia Cleevio.

Angee pohlídá byt. A nepotřebuje žádné dráty. Na vývoji zabezpečovacího systému, na kterém pracovala firma Day One, se podílí i pražské Cleevio, jehož majitelé do projektu nalili i vlastní peníze. 

K válcové základnové stanici se bezdrátově připojují jednotlivé senzory, které uživatelé mohou rozmístit po celém bytě dle svého uvážení. Zároveň se integrovaná kamera dokáže potichu otáčet o 360 stupňů a posílat fotografie nebo streamovat video rovnou do mobilu majitele bytu.  

crowdfundingové kampaně by firma ráda získala čtvrt milionu dolarů. Rádi bychom cílovou částku překročili s tím, že první kousky by se mohly na trh dostat v říjnu příštího roku, říká Lukáš Stibor z Cleevia. Cena za základní balení by se měla na trhu pohybovat kolem 399 dolarů, na Kickstarteru bude cena nastavena na 279 dolarů.

Nejde ale jen o zabezpečení domácnosti. Už teď je válec jménem Angee vybavený gyroskopem, akcelerometrem, ale rozezná i hlasy. 

Našli jste v článku chybu?
15. 9. 2015 11:46
Kole (neregistrovaný)

Stránku na kickstarteru mají krásnou, ale zapomenout na "privacy issues" u produktu, který monitoruje celou domácnost, to je sice běžné, ale již poněkud trapné...

Až z FAQu je patrné, že se to řídí z jejich serveru a data se ukládají do mraku vč. krásných řečí pro naivní uživatele o tom, jak všechno šifrují (svými klíči, takže nic nebrání na požádání umožnit přístup do domácnosti a k záznamům každému, kdo má páky na vymožení požadavku).

A ještě lepší bude, až za dva roky zkrachují a nefunkční …

16. 9. 2015 13:24
Marek (neregistrovaný)

Vždyť podobné věci jsou i v českých eshopech, třeba na Alza mají de facto to samé https://www.alza.cz/netatmo-welcome-d2817479.htm