Hlavní navigace

CIF 2012: Soukup a Babiš chtějí do dvou let ovládnout česká média

Martin Vyleťal

Do dvou let by většina tuzemských médií mohla být koncentrována v rukou dvou osob. Zájem o jejich ovládnutí projevují podle Miroslava Motejlka mediální magnát Jaromír Soukup a jeden z nejbohatších českých byznysmenů Andrej Babiš. Motejlek na konferenci Czech Internet Forum 2012 prohlásil, že Soukup například získal vliv na některé lidi z vedení vydavatelství MAFRA. Nepřímý vliv na MAFRU má i Babiš prostřednictvím tiskařských zakázek, které mediální skupině jeho firmy zadávají. Předpokládá se…

Do dvou let by většina tuzemských médií mohla být koncentrována v rukou dvou osob. Zájem o jejich ovládnutí projevují podle Miroslava Motejlka mediální magnát Jaromír Soukup a jeden z nejbohatších českých byznysmenů Andrej Babiš. Motejlek na konferenci Czech Internet Forum 2012 prohlásil, že Soukup například získal vliv na některé lidi z vedení vydavatelství MAFRA. Nepřímý vliv na MAFRU má i Babiš prostřednictvím tiskařských zakázek, které mediální skupině jeho firmy zadávají. Předpokládá se přitom, že letos hospodaření MAFRY skončí s výraznou ztrátou.

Zpravodajský server iDNES.cz doplácí na to, že je součástí skupiny MAFRA. Sám o sobě prý generuje tržby přibližně 400 milionů korun. Někdo by měl přesvědčit majitele, aby oddělili iDNES od MAFRY, uvedl Motejlek.

Našli jste v článku chybu?
6. 11. 2012 13:04
king014 (neregistrovaný)

Ať každej vydělává kolik dovede a media zas takovej supr kšeft nejsou, horší je že tihle borci budou přesvědčovat lidi že polistýren je vlastně chleba a reklaminí slogany budou "kdo nečte naše noviny je terorista"

6. 11. 2012 22:46
1 (neregistrovaný)

hraje si na opozici proti vládě, ve skutečnosti je to čisté klausovo dítě, které jen čeká na ekonomické problémy malých zemědělců po zrušení zelené nafty, aby je zkoupil a pak mu ji zase zavedou, mají to chlapci dobře vymyšlené..