Hlavní navigace

Čína chystá alternativní DNS strom

Michal Krsek

Podle některých internetových médií chystá Čína vlastní systém registrace domén (a to i těch pod kuratelou ICANN/Verisignu). Pokud to skutečně provedou, tak je konec Internetu – tedy toho, který má ambice propojovat všechny sítě. Více o nebezpečí alternativních DNS stromů v mém prosincovém článku na LUPĚ.

Podle některých internetových médií chystá Čína vlastní systém registrace domén (a to i těch pod kuratelou ICANN/Verisignu).

Pokud to skutečně provedou, tak je konec Internetu – tedy toho, který má ambice propojovat všechny sítě. Více o nebezpečí alternativních DNS stromů v mém prosincovém článku na LUPĚ.

Našli jste v článku chybu?
3. 3. 2006 12:42
V dobe, kdy vetsina lidi nevi jak vypada emailova adresa, protoze v outlooku prece vypada jako postrzene jmeno uzivatele, nebude prece vadit, ze mail jde na adresu kung.pao%tingtong.ch@censors.china.ch. A za par let bude adresa rozsirena na kung.pao%tingtong.ch%censors.china.ch@censors.vnitro.cz a zavladne klid a mir nad vsemi.
3. 3. 2006 12:21
Az doposud se to resilo Internetem. Byl jste uzivatelem nejake on-line sluzby pred rokem 1995? Pokud ano, urcite pamatujete skutecne obludne adresy plne procent, zavinacu, lomitek a dalsich malych xindliku, ktere byly potreba z nekterych siti ...

A to nemluvim o tom, ze syntax byla ruzna pri posilani z ruznych siti :-)