Hlavní navigace

Čína zákonem omezuje online hraní nezletilých hráčů

24. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čína ve svém přístupu k Internetu nepřestává udivovat. Po dlouhodobé cenzuře se v poslední době zaměřuje i na škodlivé vlivy Internetu, přestože využívané nástroje jsou často stejné jako v případě léta kritizované cenzury. Nyní musí čínští provozovatelé stále populárnějších online her implementovat mechanismy, které omezí hraní nezletilých Číňanů. Po třech hodinách hraní se zobrazí výzva k odpočinku. Pokud ji náctiletý hráč neuposlechne, budou se mu z dosaženého skóre v dané hře odečítat body.…

Čína ve svém přístupu k Internetu nepřestává udivovat. Po dlouhodobé cenzuře se v poslední době zaměřuje i na škodlivé vlivy Internetu, přestože využívané nástroje jsou často stejné jako v případě léta kritizované cenzury. Nyní musí čínští provozovatelé stále populárnějších online her implementovat mechanismy, které omezí hraní nezletilých Číňanů. Po třech hodinách hraní se zobrazí výzva k odpočinku. Pokud ji náctiletý hráč neuposlechne, budou se mu z dosaženého skóre v dané hře odečítat body. Se všemi body se mohou nezletilí hráči rozloučit po pěti hodinách nepřetržitého hra­ní.

O škodlivosti či návykovosti běžných počítačových her či stále rozšířenějších online her se samozřejmě vážně hovoří i v demokratických zemích a to již několik let. Výsledkem jsou klasifikační systémy indikující škodlivost her či rodičovská kontrola v nových Windows Vista, která umožňuje hraní výrazně omezovat. V tzv. západních zemích se ovšem odpovědnost přenáší především na rodiče. Až na vyjímky v podobě zákazu prodeje extrémně násilných her se západní svět čínskou cestou zatím neubírá, přestože se setkává se stále větší agresivitou dětí. (USA Today)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.