Hlavní navigace

Čínské ministerstvo se obulo do Googlu, ten byl dvě hodiny nedostupný

Jiří Macich ml.

Zdá se, že Google v Číně skutečně tvrdě narazil. Tamní úřady jej zkritizovaly za údajné šíření vulgárního obsahu (ve výsledcích vyhledávání) již před několika dny, nyní jej tamní ministerstvo zahraničí oficiálně z tohoto skutku obvinilo. Dvě hodiny přitom byl Google nepřístupný. Čínské úřady takový zásah (blokování) ovšem nepotvrdily. Spekuluje se ale o výstražném upozornění a ukázce, co by mohlo následovat. Ministerstvo zatím mluví o blíže nespecifikovaných opatřeních, pokud Google nezjedná…

Zdá se, že Google v Číně skutečně tvrdě narazil. Tamní úřady jej zkritizovaly za údajné šíření vulgárního obsahu (ve výsledcích vyhledávání) již před několika dny, nyní jej tamní ministerstvo zahraničí oficiálně z tohoto skutku obvinilo. Dvě hodiny přitom byl Google nepřístupný. Čínské úřady takový zásah (blokování) ovšem nepotvrdily. Spekuluje se ale o výstražném upozornění a ukázce, co by mohlo následovat. Ministerstvo zatím mluví o blíže nespecifikovaných opatřeních, pokud Google nezjedná nápravu.

Ministerský mluvčí Čchin Kang na tiskové konferenci podle ČTK řekl: Řada obyvatel Číny si stěžuje, že vyhledávač Google šíří velké množství materiálu s lascivním a pornografickým obsahem, čímž vážně porušuje příslušné čínské zákony a nařízení. Chtěl bych zdůraznit, že Google China je společnost poskytující internetové služby v Číně a jako taková by se měla nekompromisně řídit čínskými zákony a nařízeními (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
26. 6. 2009 11:36
Sten (neregistrovaný)
"Tamní úřady jej zkritizovaly za údajné šíření vulgárního obsahu" je nutné číst "Tamní úřady jej zkritizovaly za šíření informací, které jsou nepohodlné čínské komunistické vládě"
26. 6. 2009 9:29
Tibet (neregistrovaný)
Google má co chtěl, rudý fašisti mu teď za jeho naivitu, nenažranost a hloupost zatopěj. Se zrůdama se nejedná ani neobchoduje, před zrůdama si jedině odplivnout.