Hlavní navigace

Čínský Changhong expanduje po Evropě také do Severní Ameriky

8. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Changhong se bude na novém trhu zabývat hlavně distribucí elektrických a elektronických výrobků, servisem, a dalšími obchodními aktivitami. Hodlá tu investovat cca. 500 tisíc dolarů.

Čínský výrobce elektroniky Changhong se rozhodl po starém kontinentu expandovat na další trh, který ve svém vývoji považuje za strategický. Firma o tom dnes informovala prostřednictvím tiskové zprávy. Nové příležitosti bude Changhong hledat v Severní Americe. Firma, která si dle ohlasů od čtenářů DigiZone.cz získala dobré jméno i mezi českými uživateli, investovala v Evropě největší finanční prostředky právě do našeho regionu. V roce 2005 tu začala s výstavbou výrobního komplexu v Nymburku a založila Changhong Europe Electric, do které investovala 15 milionů dolarů.

K TÉMATU: Televizory Changhong pro rok 2013: tenké rámečky, dobré ceny a samý satelit

V rámci rozšíření expanze na trh Severní Ameriky plánuje mateřská společnost Sichuan Changhong investovat 500 tisíc amerických dolarů do vybudování společnosti Changhong USA, která by měla být registrována v Los Angeles, uvedla firma v tiskové zprávě. Společnost se tu bude zabývat hlavně distribucí elektrických a elektronických výrobků, servisem, a dalšími obchodními aktivitami. Changhong, který se předně věnuje výrobě televizorů, byl založen v roce 1958. Jeho cílem je nabízet zákazníkům „špičkové technologie a vynikající kvalitu za dostupné ceny“.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.