Hlavní navigace

Čínský Changhong expanduje po Evropě také do Severní Ameriky

Lukáš Polák

Changhong se bude na novém trhu zabývat hlavně distribucí elektrických a elektronických výrobků, servisem, a dalšími obchodními aktivitami. Hodlá tu investovat cca. 500 tisíc dolarů.

Doba čtení: 1 minuta

Čínský výrobce elektroniky Changhong se rozhodl po starém kontinentu expandovat na další trh, který ve svém vývoji považuje za strategický. Firma o tom dnes informovala prostřednictvím tiskové zprávy. Nové příležitosti bude Changhong hledat v Severní Americe. Firma, která si dle ohlasů od čtenářů DigiZone.cz získala dobré jméno i mezi českými uživateli, investovala v Evropě největší finanční prostředky právě do našeho regionu. V roce 2005 tu začala s výstavbou výrobního komplexu v Nymburku a založila Changhong Europe Electric, do které investovala 15 milionů dolarů.

K TÉMATU: Televizory Changhong pro rok 2013: tenké rámečky, dobré ceny a samý satelit

V rámci rozšíření expanze na trh Severní Ameriky plánuje mateřská společnost Sichuan Changhong investovat 500 tisíc amerických dolarů do vybudování společnosti Changhong USA, která by měla být registrována v Los Angeles, uvedla firma v tiskové zprávě. Společnost se tu bude zabývat hlavně distribucí elektrických a elektronických výrobků, servisem, a dalšími obchodními aktivitami. Changhong, který se předně věnuje výrobě televizorů, byl založen v roce 1958. Jeho cílem je nabízet zákazníkům „špičkové technologie a vynikající kvalitu za dostupné ceny“.

Našli jste v článku chybu?