Podle trojice izraelských výzkumníků (viz PDF na Website-Targeted False Content Injection by Network Operators) se čínští poskytovatelé připojení k internetu věnují vsouvání obsahu do stránek, které navštíví jejich uživatelé. V systému proxy serverů do webů přidávají jak reklamy, tak odkazy na malware. Týká se to i situace, kdy návštěvník vstupuje na weby, které jsou hostované v systémech těchto ISP.
Alarmující na těchto aktivitách je, že se jí věnují i dva z největších ISP v zemi, China Telecom a China Unicom. Ty zároveň v zásadě vlastní veškerý provoz, který pochází od menších ISP a probíhá mezi nimi a zbytkem země či světa.
Celé to funguje tak, že je využíván systém detekce specifických URL, které jsou poté přesměrovány a zpracovávány. Ještě zajímavější je, že dochází ke zkoumání procházejících paketů a jejich modifikaci, ale bez zahození originálu. Spolu s originálem je pak posílán i změněný paket.
V praxi to poté znamená, že příjemce může ve finále získat jeden z těchto dvou paketů, originál nebo změněný. Využívá se i 302-Redirect místo původní 200-OK odpovědi, dojde tím k přesměrování na jiné webové stránky.
Zásah do komunikace probíhá ale pouze tam, kde je používána nezabezpečená komunikace, vyhnout se problémům lze tedy důsledným používáním https.