Hlavní navigace

Cisco hodlá za ScanSafe zaplatit 183 milionů dolarů

30. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cisco má v plánu koupit společnost ScanSafe zaměřující se na webovou bezpečnost u řešení software jako služba (SaaS). Akvizice společnosti ScanSafe nám pomůže vybudovat bezpečnou architekturu sítě bez hranic, která bude kombinovat síťové a cloudové služby. Taková architektura umožní našim zákazníkům flexibilitu ve výběru takového modelu implementace, který bude nejlépe vyhovovat potřebám dané organizace při zachování ochrany před webovými útoky kdykoliv a kdekoliv, tvrdí Tom Gillis,…

Cisco má v plánu koupit společnost ScanSafe zaměřující se na webovou bezpečnost u řešení software jako služba (SaaS). Akvizice společnosti ScanSafe nám pomůže vybudovat bezpečnou architekturu sítě bez hranic, která bude kombinovat síťové a cloudové služby. Taková architektura umožní našim zákazníkům flexibilitu ve výběru takového modelu implementace, který bude nejlépe vyhovovat potřebám dané organizace při zachování ochrany před webovými útoky kdykoliv a kdekoliv, tvrdí Tom Gillis, viceprezident a ředitel divize Security Technology Business Unit ve společnosti Cisco.

Dokončení akvizice v hodnotě 183 milionů dolarů se očekává do konce ledna 2010. Po dokončení akvizice bude tým společnosti ScanSafe začleněn do divize Security Technology Business Unit společnosti Cisco. Akvizice společnosti ScanSafe by prý měla navázat na již dřívější získání firmy IronPort. Cisco si slibuje, že díky těmto dvěma navzájem se doplňujícím akvizicím bude moci nabízet klasická, hostovaná i hybridní řešení webové bezpečnosti. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.