Hlavní navigace

Členové Rady ČTK prý nevěděli o minulosti nového ředitele Radima Hrehy

4. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
4. 9. 2009

Odboráři veřejnoprávních médií vyjádřili znepokojení nad volbou bývalého ředitele Slovenské televize a někdejšího vedoucího sekretariátu generálního ředitele ČT Radima Hrehy do čela České tiskové kanceláře. Nedávné rozhodnutí Rady ČTK, jímž byl do role ředitele české tiskové agentury zvolen pan Radim Hreha, výbor OSMedia doslova šokovalo, uvedl v otevřeném dopise předseda výboru Jiří Hubička. U nového šéfa ČTK je znepokojuje především jeho profesní a politická minulost a navázanost na lobbisty.

cif 24 - early cena - média

Byla Rada skutečně informována o všech souvislostech dosavadního působení pana Hrehy, zejména o okolnostech jeho odvolání z významných funkcí jak v ČT, tak především ve Slovenské televizi, kde bylo důvodem jeho odvolání „manažerské selhání“ a výrazné zhoršení finanční situace? zeptal se Hubička a jménem členů svazu vyzval Radu ČTK, aby Hrehovo jmenování přehodnotila.

Předsedkyně Rady ČTK Pavla Valčáková podle serveru iDnes.cz naznačila, že radní neměli o Hrehově minulosti dostatek informací. Tyto věci o panu Hrehovi vypluly na povrch až po volbě a my si uvědomili, že bychom se tím měli ještě zabývat. Příští týden ve čtvrtek tedy budeme s odbory jednat, řekla Valčáková. Jaké důsledky to bude mít, nechtěla prozradit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).