Hlavní navigace

Členové vysílací rady za ČSSD kritizují ČT za reportáž z mítinku v Pardubicích

20. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 5. 2010

Reportáž České televize z předvolebního mítinku ČSSD v Pardubicích, na které uniformovaní policisté legitimovali odpůrce sociální demokracie s transparenty, byla podle členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Pavla Foltána a Martina Bezoušky neobjektivní. V příspěvku, který ČT odvysílala v hlavní zpravodajské relaci Události, totiž nedostal prostor nikdo z organizátorů mítinku, ani z pardubické ČSSD.

Foltán a Bezouška na posledním zasedání RRTV tento týden prosazovali, aby Rada zahájila s ČT kvůli této reportáži správní řízení, ostatní radní je ale přehlasovali. Rada nerozhodla správně, když nezahájila správní řízení s Českou televizí pro moţné porušení § 31 odst. 3 zákona č. 231/2001 Sb., za odvysílání reportáže o předvolebním meetingu ČSSD v Pardubicích. Na rozdíl od zastupitele Jiřího Razskazova (nezávislý) a primátora Pardubic Jaroslava Demla (ODS), neměl nikdo z organizátorů tohoto předvolebního meetingu ani zástupců ČSSD v Pardubicích možnost se v reportáži vyjádřit, upozorňují radní.

ICTZ23

Porušení zásad objektivity je podle Foltána a Bezoušky o to závažnější, že k němu došlo měsíc před volbami a že ČT reportáž odvysílala opakovaně. Foltán a Bezouška byli do RRTV zvoleni Poslaneckou sněmovnou na návrh ČSSD, stejně jako současná předsedkyně Rady Kateřina Kalistová, která v minulosti neúspěšně kandidovala na místopředsedkyni strany. Kalistová však pro zahájení správního řízení s ČT nehlasovala.

Radní ale tento týden zahájili s Českou televizí správní řízení kvůli jiné reportáži Událostí o výsledku studentských voleb, jejímž odvysíláním se ČT mohla podle RRTV dopustit porušení povinnosti zajistit, aby ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech bylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.