Hlavní navigace

Přijetí do Y Combinatoru nevyšlo Click2streamu ani napodruhé

19. 11. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Aktualizováno 19. 11. 2013 9:38
Tým se však nedává odradit od vlastní vize — vybudování otevřené platformy umožňující nejrůznější využívání a zpracovávání dat získaných z bezpečnostních kamer s internetovým připojením.

Aktualizace 19. 11.:

Přijetí do Y Combinatoru nedopadlo pro Click2stream ani napodruhé. Petr Ocásek se ke zkušenosti vyjadřuje na blogu. V obdržených odmítavých odpovědích je určitě vidět posun k lepšímu, i náznak toho, že rozhodování o přijetí/nepřijetí bylo tentokrát těsné. Tým Click2stream si však především odnáší přesvědčení, že se nemají nechat odradit od směru, ve který věří sami.

Text ze 14. 11.:

Tři zakladatelé projektu Click2stream a jejich šéf obchodu Radovan Grežo odletí tuto sobotu do USA na osobní pohovor s partnery Y Combinatoru, „matky“ všech podnikatelských akcelerátorů. Odhaduje se, že k pohovorům je pozváno celkem asi 150 týmů z šesti tisíc přihlášených.

Click2stream založili Petr Ocásek, Robert ProkešAdam Herout. Do předvýběru a na osobní pohovor do Y Combinatoru se projekt dostal už na jaře, ale tehdy dále nepostoupil.

Click2stream buduje otevřenou platformu pro další využití a zpracovávání dat získaných z bezpečnostních kamer s internetovým připojením. Těch je nyní na světě v provozu prý 100 milionů a ročně jich dvacet milionů přibývá. Click2stream pro ně nedávno otevřel „aplikační tržiště“. Vyvíjet aplikace mohou i nezávislí vývojáři.

Příkladů využití kamer může být spousta: „Představ si, že se Pražáci vracejí na konci víkendu z hor a podle rozpoznávání SPZ po trase půjde předvídat, kdy, kde a jak velký dopravní nápor se má čekat,“ říká Petr Ocásek. Častou aplikací je sledování pohybu zákazníků po obchodě.

Na Click2stream pracuje nyní sedm lidí naplno a pět externě. V příštím roce hodlá firma přijímat asi člověka měsíčně. Chtějí sestavit tým sice malý, ale „super seniorní“.

Firma uvádí, že má už dvě tisícovky zákazníků v 80 zemích. Obrat nyní činí kolem 200 000 korun měsíčně a každý měsíc roste asi o čtvrtinu. Ale o to jí teď vůbec nejde. Na rozdíl od investorů českých nebo evropských, kteří se obvykle ptají hlavně po prvních tržbách, američtí firmě radí, aby se o příjmy zatím vůbec nestarala, aby raději co nejrychleji vyrostla a obsadila trh.

CIF23

Firma zatím získala jen několik nejmenovaných investorů andělských, ale prý proto, že je vybíravá. Potřebuje najít takové, se kterými si co nejvíce sedne ve své vizi.

Y Combinatoru se obecně ví, že smyslem přijetí nejsou peníze; těch YC poskytuje poskrovnu. Samo přijetí má však takový zvuk, že otevírá mnohé dveře, které by jinak zůstaly zavřeny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).