Hlavní navigace

Přijetí do Y Combinatoru nevyšlo Click2streamu ani napodruhé

19. 11. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Aktualizováno 19. 11. 2013 9:38
Tým se však nedává odradit od vlastní vize — vybudování otevřené platformy umožňující nejrůznější využívání a zpracovávání dat získaných z bezpečnostních kamer s internetovým připojením.

Aktualizace 19. 11.:

Přijetí do Y Combinatoru nedopadlo pro Click2stream ani napodruhé. Petr Ocásek se ke zkušenosti vyjadřuje na blogu. V obdržených odmítavých odpovědích je určitě vidět posun k lepšímu, i náznak toho, že rozhodování o přijetí/nepřijetí bylo tentokrát těsné. Tým Click2stream si však především odnáší přesvědčení, že se nemají nechat odradit od směru, ve který věří sami.

Text ze 14. 11.:

Tři zakladatelé projektu Click2stream a jejich šéf obchodu Radovan Grežo odletí tuto sobotu do USA na osobní pohovor s partnery Y Combinatoru, „matky“ všech podnikatelských akcelerátorů. Odhaduje se, že k pohovorům je pozváno celkem asi 150 týmů z šesti tisíc přihlášených.

Click2stream založili Petr Ocásek, Robert ProkešAdam Herout. Do předvýběru a na osobní pohovor do Y Combinatoru se projekt dostal už na jaře, ale tehdy dále nepostoupil.

Click2stream buduje otevřenou platformu pro další využití a zpracovávání dat získaných z bezpečnostních kamer s internetovým připojením. Těch je nyní na světě v provozu prý 100 milionů a ročně jich dvacet milionů přibývá. Click2stream pro ně nedávno otevřel „aplikační tržiště“. Vyvíjet aplikace mohou i nezávislí vývojáři.

Příkladů využití kamer může být spousta: „Představ si, že se Pražáci vracejí na konci víkendu z hor a podle rozpoznávání SPZ po trase půjde předvídat, kdy, kde a jak velký dopravní nápor se má čekat,“ říká Petr Ocásek. Častou aplikací je sledování pohybu zákazníků po obchodě.

Na Click2stream pracuje nyní sedm lidí naplno a pět externě. V příštím roce hodlá firma přijímat asi člověka měsíčně. Chtějí sestavit tým sice malý, ale „super seniorní“.

Firma uvádí, že má už dvě tisícovky zákazníků v 80 zemích. Obrat nyní činí kolem 200 000 korun měsíčně a každý měsíc roste asi o čtvrtinu. Ale o to jí teď vůbec nejde. Na rozdíl od investorů českých nebo evropských, kteří se obvykle ptají hlavně po prvních tržbách, američtí firmě radí, aby se o příjmy zatím vůbec nestarala, aby raději co nejrychleji vyrostla a obsadila trh.

MKT nástroje 2 tip

Firma zatím získala jen několik nejmenovaných investorů andělských, ale prý proto, že je vybíravá. Potřebuje najít takové, se kterými si co nejvíce sedne ve své vizi.

Y Combinatoru se obecně ví, že smyslem přijetí nejsou peníze; těch YC poskytuje poskrovnu. Samo přijetí má však takový zvuk, že otevírá mnohé dveře, které by jinak zůstaly zavřeny.