Hlavní navigace

Hilary Clintonová chce narychlo předělat americkou digitalizaci

6. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
6. 11. 2007

Senátorka a favoritka v boji o Bílý dům Hilary Clintonová bije na poplach před vypnutím zemského analogového vysílání ve Spojených státech. Clintonová odeslala 30. října dopis Federální komisi pro komunikace (FCC), ve kterém varuje, že v některých místech USA dojde digitalizací k výraznému omezení dostupnosti zemské televize. Názorným příkladem je stanice WWNY-TV ve městě Watertown, stát New York, píše manželka exprezidenta Billa Clintona v listu adresovaném předsedovi FCC Kevinu Martinovi.

Prezidentská kandidátka míní, že se televizní stanice rozhodly špatně při dichotomickém výběru své digitální budoucnosti. Mohly si zvolit, jestli chtějí maximalizovat pokrytí, nebo zachovat to stávající. Neuvědomily si přitom ale skutečnost, že při maximalizaci FCC nezaručuje, že budou stanice dál dostupné tam, kde vysílají dnes.

Pro WWNY-TV uvádí Hilary Clintonová konkrétní čísla: Stanice si zvolila maximalizaci dostupnosti svého digitálního signálu. Pak se ale dozvěděla, že pro téměř 59 tisíc dnešních diváků to bude znamenat, že si WWNY-TV po přechodu na digitální vysílání už nenaladí. Stanice si měla vybrat zachování pokrytí, protože by pak signál lépe kopíroval současné pokryté území.

Prezidentská kandidátka žádá předsedu FCC, aby WWNY-TV a podobně postiženým stanicím povolil změnu neuvážlivého dřívějšího rozhodnutí. Diváci by neměli být zbaveni tolik potřebného zdroje místních zpráv a informací jen proto, že se držitel licence té které stanice rozhodl zmatečně, apeluje na Kevina Martina.

BRAND

Na závěr Hilary Clintonová dodává: Hrajeme o čas. Postižené stanice – jako WWNY – si musí objednat a nainstalovat nezbytnou výbavu, aby uchránily svoje pokrytí v teoreticky neobsloužených oblastech. A to mnohem dřív, než přijde únor 2009. Právě tehdy se Spojené státy chtějí zahalit do analogové tmy a vysílat zemskou televizi už jen digitálně.

Zdroj: All American Patriots a Digimedia.sk

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).