Hlavní navigace

Cloudové úložiště SkyDrive se brzy přejmenuje na OneDrive

28. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft používal značku SkyDrive více než pět let. Dostal se ale do sporu s britskou televizní společností BSkyB, která drží ochrannou známku na slovo „Sky“.

V nejbližších dnech, zřejmě začátkem února, přestane společnost Microsoft pro svoje cloudové úložiště používat značku SkyDrive. Ta byla se službou spjata téměř od samého počátku (v době beta testování, kdy k ní měl přístup omezený počet uživatelů ze Spojených států nesla označení Windows Life Folders). Označení Windows Live SkyDrive začal Microsoft oficiálně používat v srpnu 2007.

Problémy nastaly v okamžiku, kdy se proti značce ohradila britská televizní společnost BSkyB. Její zástupci totiž přišli s tvrzením, že slovní spojení SkyDrive porušuje ochrannou známku, kterou má televizní společnost v držení. Konkrétně se jedná o ohrannou známku na slovo „Sky“. 

Britové hnali spor až k soudu a ten nejvyšší v červnu 2013 rozhodl, že Microsoft opravdu ochrannou známku BSkyB porušil. Koncem července téhož roku obě firmy oznámily mimosoudní dohodu, ve které se Microsoft zavázal, že se značky SkyDrive vzdá. BSkyB ale zárověň svolila, aby Microsoft mohl značku používat „po přiměřenou dobu, potřebnou k přechodu na novou značku.“

Cloud23

Pět měsíců po mimosoudní dohodě Microsoft představuje nový název služby. Napříště se bude jmenovat OneDrive. Kdy přesně k přejmenování dojde, zástupci firmy neuvedli. Omezili se pouze na konstatování, že to bude brzy. Dá se předpokládat, že by k tomu mohlo dojít již začátkem února.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).