Hlavní navigace

Člověk kancelářský? Jedna z nových ochranných známek pro Českou televizi

30. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro jaké účely si novou ochrannou známku veřejnoprávní médium registrovalo, zatím není jasné. Jednou z možností je i skutečnost, že ji nakonec vůbec nevyužije.

Žádost o registraci dvou nových ochranných známek patřící České televizi přistála v uplynulých dnech na Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV). V jednom případě jde o slovní označení, ve druhém o grafickém ztvárnění. Zatímco účel první známky je naprosto zřejmý, její „kolegyně“ je prozatím zahalena rouškou tajemství. V případě slovního označení „Život a doba soudce A.K.“ není nad čím pochybovat. Patří novému stejnojmennému seriálu zasazenému do soudního prostředí, který začala Česká televize natáčet loni v září. V hlavních rolí se objeví David Švehlík, Daniela Kolářová a Jiří Bartoška.

ICTZ23

K TÉMATU: ČT natáčí nový seriál ze soudního prostředí, režírují ho Sedláček, Špaček a Sláma

Druhá ochranná známka pojmenovaná jako „Člověk kancelářský“ už je větším oříškem. O jejím účelu Kavčí hory prozatím mlčí. Její grafické znázornění by mohlo ukazovat na příbuznost směrem k české verzi sitcomu Kancl, který Česká televize natáčí pod taktovkou herce a režiséra Milana Šteindlera. Už v minulosti si na Kavčích horách registrovali při této příležitosti ochranné známky Kancl a Papír&Print. Použití „Člověka kancelářského“ ale může pochopitelně sloužit i k úplně jinému účelu. Ve hře je nakonec i varianta, že České televize tuto ochrannou známku vůbec nevyužije.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.