Hlavní navigace

CME se chystá prodat televize v Chorvatsku a Slovinsku, tvrdí chorvatský web

Jan Potůček

Majitel Novy se má kvůli vysokému zadlužení zbavit chorvatských Nova TV a Doma TV, a také slovinské Pop TV a stanice Kanal A

Doba čtení: 1 minuta

Opustit televizní byznys v Chorvatsku a Slovinsku se údajně chystá vlastník české televize Nova, mediální skupina CME. Podle chorvatského ekonomického webu Business.hr má do konce roku prodat chorvatské televizní stanice Nova TV a Doma TV, a společně s nimi i slovinské Pop TV a Kanal A. To by znamenalo úplný odchod CME ze zemí bývalé Jugoslávie, nadále by zůstala jen v České republice, na Slovensku, v Rumunsku a Bulharsku.

K TÉMATU: Nově se propadly příjmy z reklamy o pětinu. Plošně snižuje honoráře

CME má podle webu všechny televize nabízet v balíčku za 150 až 200 milionů dolarů, tedy přibližně za čtyři miliardy korun. Rozprodej majetku CME označila ve své vlastní zprávě o výsledcích hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku za jednu z možností, jak se vypořádat se svými astronomickými dluhy. Skupina také plánuje rozprodat část akcií. Oproti původním předpokladům totiž reklamní trhy ve všech zemích, kde působí, nadále klesají.

KL2018 Tip nominace

ČTĚTE TAKÉ: Vlastník Novy spustil v Chorvatsku web Oyo, tamní verzi Voyo.cz

Pro Chorvatsko by prodej tamní televize Nova a jejího tematického kanálu Doma TV (obdoba slovenské TV Doma) výrazně zasáhnul celý televizní trh. Kromě CME na něm totiž operuje už jen veřejnoprávní HTV s třemi programy (momentálně chystá čtvrtý) a soukromá RTL. Není jasné, zda by se prodej televizních stanic v Chorvatsku a Slovinsku dotknul i dalších divizí CME v těchto zemích, tedy produkční společnosti Media Pro Pictures a internetové videotéky Oyo, tamní verze českého zábavního portálu Voyo.cz.

Našli jste v článku chybu?