Hlavní navigace

Názory k článku Co nabídnou programy Doku CS a chystaná Muzika CS?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 1. 2010 16:49

  bez přezdívky
  Z jednoho dne zatím nelze soudit, ale podle toho, co nabídl Doku CS, mohu říci, že takový program zde skutečně chyběl. Myslím, že Muziku CS lidé rozhodně přivítají.
 • 16. 1. 2010 11:32

  Pamětník
  Nejsem sice divákem/posluchačem hudebních TV stanic a proto by mi mohlo být toto téma ukradené. Nicméně do tématicky zaměřených diskuzí občas ze zvědavosti zabrousím. To, co jsem si právě přečetl z "pera" pana Josého, mne opravdu zaujalo. Bez ohledu na to, co skutečně Muzika CS nabídne, mne Josého úvahy donutily opět se nad jeho komentářem zamyslet. Trochu jsem jeho názory dal dohromady se včerejším pořadem na ČT 2 = Bigbít (3/42) a existující současnou reklamou na internetový prodej "české muziky" z produkce Evy a Vaška a jim podobných.
  Vyrůstal jsem pod vlivem Radia Luxembourg a svého o 5 let staršího bratra. Velmi jsem si cenil jeho dárku z výletu na počátku 60 let do Anglie = bateriového magnetofonu s páskem na 10 cm cívce, kde bylo i několik aktuálních skladeb Beatles. V polovině šedesátých let jsem sice 2 roky prožil na vojně, izolovaně na odlehlém přehledovém radaru v pohraničí, ale hned poté jsem se mohl od roku 1967 ponořit do pražské hudební nabídky. Je sice pravdou, že do ní patřily i Golden Kids, s Josém tak opovrhovanou Vondráčkovou, ale kdo chtěl, našel si něco "světovějšího". Nikdo sice neskrývá, že komunistická politika v té době se snažila řídit i muziku pro mládež, ale taková zkrátka ona doba byla. Máme kvůli tomu všichni pamětníci tuto nelehkou dobu zapomenout, vymazat a tvrdit, že neexistovala? Nevím sice jak tuto "strašnou" dobu prožíval pan José, ale co mu dává mandát jí tak přísně soudit? Mně zkrátka stejně tuto dobu neznechutí, ať se bude snažit sebevíc. Já jsem si jí nevybral, ale při ní jsem intenzivně prožil všechno to, co k tomuto mládežnickému věku patří. Zda ty pocity revolty, pro mladé tak ve všech dobách typické, byly na tehdejší poměry postačující, nebo ne, nechme už na jejich samotné pamětníky. Však ani ta "svobodná" muzika ze západu nebyla jen veselá. Také odrážela společenské nálady ve snad demokratické společnosti. Proto považuji zlomek označení veškeré naší hudby té doby za "sprostost, neestetičnost nebo kontrarevoluci" jen za pro mne nepochopitelný zapšklý výlev Josého.
 • 16. 1. 2010 12:00

  Robert Szelepcsenyi
  Dávam Vám palec hore. Označiť Musika CS za normalizačnú štvavú vysielačku je naozaj už úlet. SPI určite nie sú žiadni boľševici. :) Ja sa naopaka na tie rôzne "CS" kanály teším Doku CS je veľmi dobrý nápad, sľubujú veľa premiér. Viem Josého pochopiť, ak mu vadí, že na VKV 15 rádií z tých 20, čo naladí, hrá normalizačnú hudbu, a už nie je priestor pre jeho obľúbené rádiá, lebo VKV je jednoducho plné. Ale na satelite je naozaj miesta pre každého dosť, aspoň zatiaľ.
 • 15. 1. 2010 15:59

  Juraj Červenák (neregistrovaný) ---.palmsoft.sk
  no dúfam že tá muzika bude aj pre nás SDdákov
 • 15. 1. 2010 16:08

  bez přezdívky
  včera jsem se natěšil, že bude další dokumentární program, ale jak to dnes popisujete, tak to budou nějaké dokumenty o budování socialistického zemědělství, vesele kouřících komínech na Ostravsku, údernících a tkadleně na 5 stavech...a k tomu ta MuzikaCS - nebude to snad Pavel Liška a soubor ÚV SSM Plameny či dokonce sám národní umělec SSSR Muslim Magomajev ? :)
 • 15. 1. 2010 16:58

  Juraj Červenák (neregistrovaný) ---.palmsoft.sk
  no já rozhodne uvítam muziku cs lebo mám hudbu rád hlavne 80s
 • 15. 1. 2010 20:51

  franta
  Trochu z jiného soudku. Seriál Ať žijí rytíři! na ČT1HD má zvuk DD 5.1. Zaregistrovali jste už někdy předtím na tomto kanále tento zvuk nebo je to novinka? Moc se na tento program nedívám.
 • 15. 1. 2010 21:45

  VlastikT
  To by snad nemuselo být až tak důležité,protože Doku Cs je v SD ,ale v normě Mpeg4,což není až tak obvyklé,pro kanály v SD rozlišení,ale nikde nikdo nikdy nepsal že norma Mpeg 4,je pouze pro HD vysílání.Spíše jde o to že Doku Cs je nabízen pouze s balíkem HD,podle mě by měl být normálně v Multi,no doufám že zmíněný osud nepotká i Cs music ...
 • 16. 1. 2010 10:57

  bez přezdívky
  ještě k těm Beatles, Stones, Purple atd. - zrovna uvedená VH1 Classic - nevím zda ta je FTA nebo placená třeba v paketu Kabel Deutschland (získat není zas takový problém)...
 • 16. 1. 2010 10:20

  bez přezdívky
  no vyčkejme, abychom nesoudili předčasně.
  Ale je fakt, že nějak u nás teď frčí "retro".
  Dovedete si představit nějakou "retro" stanici "30 léta v Říši" v Německu s vzorně pochodujícími oddíly SA, sjezdy ve starobylém Norimberku na Zeppelinfeld či na obloze Luftwaffe, bubnující a pištící Hitlerjugend a stavba dálnic nebo dokonce "šťastné převychovávané" vězně v Dachau a dokument o střílení do soukmenovců v Sudetenlandgau...a navrch dokumenty Reni reifenstahl "Triumph vůle " či "olympidáa 1936" - ostatně to bylo přece naprosto dokonalé, pokud jde o to řemeslo/formu. Nebo něco "retro" v Rusku o šťastném životě v době nejdemokratičtější ústavy světa v čele s vůdcem pracujících celého světa..
 • 16. 1. 2010 13:58

  bez přezdívky
  pane pamětníku, dokument Bigbeat vznikl až v 90.letech a je o té době za socáče.
  Jenže rozumím tomu , že DokuCS má vysílat dokumenty vzniklé v době socáče. Proto se ptám, zda tam budou ty vesele kouřící továrny a točící se kola těžních věží a do toho, pokud o něco o bigbeatu tak například jeden díl majora Zemana...či nějaký dokument pokrokového filmaře o chuligánech a příživnících v Mánesu, svíjejících se v rytmu zvrhlé hudby...
 • 16. 1. 2010 14:04

  bez přezdívky
  ano, nám utekla podstatná část kultury "báječných let" Západu. Proto je tak populární Radio Beat a vůbec to vše, co tady bylo v té době potlačováno. Takové "retro" téhle báječné doby" Západu, to bych také uvítal.
 • 16. 1. 2010 12:09

  bez přezdívky
  Ano. Big Beat je samozřejmě velice záslušný pořad. Už ho dávají asi po druhé nebo dokonce po třetí. Když ho dávali prvně všechny díly jsem si nahrál tehdy ještě na VHS. Proto také nazývám ČT2 jedním z nejkulturnější kanálů v Evropě a to právem. Ano samozřejmě, kde chtěl si sehnal...Sice za cenu toho, že kličkoval po pražské burze mezi slzným plynem a na volno puštěnými psy příslušníků VB, pokud se rozhodli jednou za rok (burza byla každý týden) tam udělat zátah. A pokud balíček z USA s třemi deskami Kiss nedošel s nálepkou, poškozeno a místo 3 desek,tam byla jedna. Ano nemůžeme opravdu vzpomínat na své lásky při Beatles a Rolling Stones atd. a takováto televize nám opravdu nemůže dát, to krásné, co jsme tehdy prožívali, protože takováto rudá televize, to prostě vysílat nebude a tak opravdu jako v čase Husáka, musíme jít do zahraniční medialní emigrace, tedy jako tehdy k rádiu radiu Luxembourg, tak i dnes si pustit raději VH 1 Classic. Samozřejmě na FM nám vysílá už rádio BEAT, které jediné vyrazilo z Prahy a přišlo po 20 letech i na některé části venkova, tedy disponuje již 28 vysílači, ale ještě stále jeho dosah není takový jako Impulsu. Ano aby jsme si zavzpomínali na své lásky při muzice kterou jsme poslouchali musíme použít veřejnoprávní kanál ČT2 který plní své veřejnoprávní poslání a nehraje pouze komunistům, ale hraje lidem. Jistě, že něco odrážely takové kapely a taková muzika, na rozdíl od těch normalizačních, které neodrážely nic. Jednak proto, že nesměly, jednak proto, že v komunismu žádné nálady nebyly a i pokud vznikly, byly rychle potlačeny, že. Proto je to také tak umělecky ploché a o ničem. Zvláštní je onen prapodivný způsob vydávat takové nestvůrnosti, tedy komunistickou hlídanou tvorbu, za tvorbu českou, tato drzost a do nebe volající lež a překrucování pravdy je opravdu úžasná. Nebo snad Karel Kryl nebyl Čech ? Nebo Jaroslav Hutka není Čech ? Nebo Vlastimil Třešňák není Čech ? Nebo Mejla Hlavsa nebyl Čech ? Typické. Žvaníte o komouších a vydávate to za češtví. Ano rudé stvůry se mají tendence stylizovat do této podoby, že jedině oni jsou Ćeši, přitom opak je pravdou, protože konec konců nejhlavnější hlídači byli z Moskvy. Naštěstí ani komouší nikdy nezabránili tomu aby česká kultura pokračovala, ale s nimi to rozhodně nebylo. Ovšem nepředpokládám, že by tato stanice chtěla dávat takové věci, které komouší neschválili, jednoduše proto, že česká kultura do televize nesměla, takže clipů bylo natočeno pár. I když některé natočeny byly, což lze vidět třeba na Video magazínech Vokna apod. Nebo třeba i v dokumentu Hudba 85 provází Josef Vlček atd.Také nepochopím váš projev tupohlavého komunisty nebo, co to mělo být a též mne to velmi zaráží. Nazývat realný pohled na světovou kulturu zapšklostí a obdivovat komunistické cetky pro soudruhy. No holt i tohle mezi námi může asi chodit.
 • 16. 1. 2010 12:20

  bez přezdívky
  Ano s tím souhlasím a také si všimni, že jsem to napsal....,,že naštestí v sat vysílání je výběr, takže na tom nevisí a ať se tam plácají s čím chtějí..." Ovšem nemyl se v dvou druhých věcech. Za prvé. Je docela hnus, když tyto soc hvězdy narušují večerní programy všeobecných tv, to je v podstatě, ten den, jeden program pryč a to se děje poměrně dost často. I když paradoxně, pokud by se soustředili, na takovýto, jejich kanál, mohlo by to mít positivní vliv v tom, že by na všeobecných přestali strašit... A také v té druhé věci. Uvědom si, že takovému SPI jde pouze o prachy, takže pokud si vypočítal, že komouší tady dovolili hrát jen hudbu pro komouše, tak že v současné době žije ještě hodně lidí, kteří nic jiného nežli tuhle komouškou hudbu neznají, takže by se to mohlo prodat... Takže reagují zcela stejně jako MEDIA BOHEMIA z Cypru s rádiem Blaník nebo majitelé Impulsu z východního Německa. Takže nastupuje potom program, kterému Vladimír Mečiar říká ,,národnostné špicifiká". Jinými slovy, klidně se tam s tím svým komunismem uvařte, hlavně když nám za to zaplatíte.
 • 16. 1. 2010 13:01

  bez přezdívky
  Já nikomu nic nezakazuji. Jen poukazuji na to, že je to ,,umělá nepřirozená tvorba" pod nátlakem jedné strany a že to neobsahuje žádné nálady a emoce a je to prakticky ve své podstatě nekulturní. Což samozřejmě, třeba se to dneska hodí a někdo chce aby jsme drželi hubu jako za komoušů, tak nás tímhle schválně krmí... Co já vím... Aby tedy náhodou ty emoce a nálady nepovzbuzovalo a nerozdmýchalo... Tohle se osvědčilo už komunistům a kolik let, tak konec konců, proč by se to neosvědčilo i jiným, že ? Ty západní věci z 60.let a 70.let ty by mohly být moc nebezpečné a třeba by někdo začal nad něčím přemýšlet..U tohohle rozhodně přemýšlet nemusí, to je jako vymývač mozku vyrobeno naprosto dokonale... No s českou současnou tvorbou je obrovský problém. Tam v podstatě pokračuje to, co zde nastavili komunisté, tedy, že tam nikdo nesmí... Ještě se to nezlomilo...Domnívám se, že v tom to by se měla starat hlavně rádia ČRo 5 která jsou ze zákona regionální a měla by si všímat kultury v regionech a tahat jí na světlo a výš... Jenže oni to nedělají. Vůbec. Místo toho se stylizují do radií pro důchodce a zaměřují se spíše na ty hodně vysoké věkové kategorie, které jsou běžnou komercí ignorovány... Takže, když to shrnu vím snad o třech stanicích, které by si všímaly nových kapel. Za prvé RADIO 1, jenže to disponuje jedinou frekvencí a to v Praze. Za druhé rádio WAVE, jenže to vyhnali z FM a je pouze na netu a v DVB a za třetí beat, ale tam zase jde o pouze rockové věci, protože je to rockové rádio. O nikom jiném, kdo by si všímal české současnosti nevím. Všichni ostatní, co se týče české tvorby, žijí z komunismu. Samozřejmě pokud by například tato TV chtěla být česká a začala tahat soudobé české věci je to zase něco úplně jiného. Takže samozřejmě pokud retro světové bylo by to něco jiného. Pokud soudobé české bylo by to něco jiného. Ale oni chtějí retro české. Takže zase budou jen prodávat komunismus nic jiného. Ovšem jak zde padlo místa je tam dost. Takže ať si prodávají třeba Evu s Vaškem 7x24 hodin. Tam skutečně ničemu nepřekáží nebo nebrání nijak další stanicím v rozletu. Ovšem, že je to zase prodej komunismu a ničeho jiného, to je prostě fakt.
 • 16. 1. 2010 16:49

  bez přezdívky
  Pane Pamětník nedávno jste muj příspěvek označil tak nějak,že jsem se podle vás nevyjádřil dobře a vlastně jsem se ve vašich očích jaksi degradoval.Ovšem váš příspěvek na adresu Josého je opravdu silná káva a pro změnu jste se degradoval u mne a to dost silně.José má totiž naprostou pravdu a to ve všem.Dobře si snad všichni pamatujeme např.zlatou éru Michala a všem jemu podobných.Je věčná škoda,že těch jeho návštěv na Portě nebylo víc.
 • 16. 1. 2010 17:52

  bez přezdívky
  Díky za perfektní příspěvek.Já,jako už pamětník,jsem se rád zaposlouchal do skladeb.Jinak jsem tuto klasiku stahoval do konce roku 2009 z http://myzuka.ru/ ,kde to měli pěkně rozdělené podle let vzniku a žánrů.Ted´je tento web nějakým způsobem poškozený,a tím pádem nedostupný.
 • 16. 1. 2010 17:58

  bez přezdívky
  dík za ty odkazy, tak jako ve vážné hudbě už nebude překonán Mozart či Dvořák, tak v v tomhle ta generace 60.-80.let. Ty klipy s Janis Joplin jsem prostě excelentní, jsem Vám velice vděčen za linky. No, ale kdo poslouchá "rudé máky na slunci hoří" či "chytila jsem na pasece motýlka - což je Helenka taky převzala z originálu od Petuly Clark" tak pro tohle stejně nemá cit.
 • 16. 1. 2010 20:18

  bez přezdívky
  Vám dát miliardu korun a celorepublikové kanály VKV,což není možné,protože je vše obsazené,tak s hudební scénou něco uděláte.
 • 16. 1. 2010 23:55

  bez přezdívky
  To že s někým naprosto ve všem souhlasím je laciné?Mám souhlasit tedy s vámi?To by totiž v mém případě teprve bylo jak říkáte opravdu laciné.To jako máme zapomenout na všechny ty spartakiádní parádemarše a další zhovadilosti co ho drželo na výsluní tehdejší popularity?Nějak nechápu vaše reakce a raději ani nechci.
 • 17. 1. 2010 18:53

  bez přezdívky
  Ale proč vám nepřipadá normální s někým souhlasit,když mám naprosto stejný názor na věc jako on?Přeci kvuli tomu nemusím popsat celou stránku.Vy jste nikdy s nikým nesouhlasil?Vždycky vám něco na něčích názorech vadí?Nikdo nikdy neřekl nebo nenapsal něco k čemu nemáte výhrady?Fakt tomu nerozumím.A nemusíte to zrovna nazývat nějakým vyznáváním-já se z ničeho nevyznávám jenom s ním naprosto souhlasím.Možná to je pro změnu nepochopitelné pro vás.
 • 16. 1. 2010 19:54

  bez přezdívky
  @ p. pepa novák - no jo tu tam mají taky, to se ví...


  http://www.youtube.com/watch?v=FKCnHWas3HQ


  @ p. Luboš Zelenka

  tím odkazem k té Joplince jste mne inspiroval si vzpomenout na další zajimavé baby...

  2x takové trochu atypické písničkářství

  http://www.youtube.com/user/chapmanfan?blend=1&ob=4#p/a/DE048EF6FA0860E7/2/1xZEbcELgpQ

  http://www.youtube.com/watch?v=7T4lg8VAjMI&feature=related

  Jedna taková sympaticky šílená Řekyně / pouze pro otrlé a znalé /

  http://www.youtube.com/watch?v=f0AIjnQ8t30

  A jedna hodně intelektuální Američanka, tedy Floydi, Yes i Genesis jsou proti ní hadr...

  http://www.youtube.com/watch?v=vzYu88jIDYs

  a zase trochu zpátky v čase... v téhle kapele jsou hned dvě...

  http://www.youtube.com/watch?v=H7KrlDZ5Hkw

  a zase do současnosti

  http://www.youtube.com/watch?v=YAnyYTjjhJ0 / taky pouze pro znalé /

  (mimochodem celý koncert odvysílala i ČT 2)

  Ovšem přejdeme tedy k českým, také máme, že


  http://www.youtube.com/watch?v=ZEZg3TX1k_g&feature=related

  nebo tuhle

  http://www.youtube.com/watch?v=5oPJ2c-QXE8&feature=related

  ovšem pochybuji, že zrovna takové by chtěl tento kanál dávat

  ale možná by se tam mohla objevit tahle

  http://www.youtube.com/watch?v=JKwF9VgRjws

  když tedy mám být, co největší optimista...
 • 22. 2. 2010 15:39

  Rostislav Kostelanský
  Dobrý deň,len nech zasa Muziku CS nezabunú zaradiť do multi HD,to by ma teda riadne vytočilo. SD kanál dať do HD ponuky.Ak to dajú v DVB-S MPEG 4 do multi HD tak zo Skylinkom končím.Nie všetci totiž majú HD prijímače.Tento krok Skylinku nechápem doteraz.Môj osobný názor je,že minimálne 70,80% ľudí vlastní stále SD prijímače.V HD vidím perspektívu o tom niet pochýp,ale prosíííííííím nedávajte SD kanály do ponuky HD.Ale je to asi len moje zbožné prianie...
 • 17. 1. 2010 15:20

  bez přezdívky
  Tak já vím, že jsi na vážnou hudbu, ty zase víš, že já vážné hudbě nerozumím a neposlouchám to a jsem na rock, folk, jazz atd. Jo pokud by Muzika CS měla být o vážné hudbě, tedy něco jako Mezzo, tedy dávat českou vážnou hudbu v které jsme na rozdíl od popu opravdu dobří a na světový výši, tedy mělo by Muzika CS znamenat Smetanu, Janáčka, Dvořáka atd. Tak to by bylo zase o něčem jiném. Ale obávám se, že toto opravdu asi nemyslí.
  Jinak já se dostal tak nejdál asi semhle http://www.youtube.com/watch?v=LFBijDU8PpE
 • 16. 1. 2010 9:13

  bez přezdívky
  Muzika CS ? To asi dost těžko. To bude pravý, tedy spíše ,,levý" opak VH1 Classic nebo MTV Classic/Polska/. Bude to tedy, několika slovy, normalizační štvavá vysílačka. Zřejmě už soudruhům, nestačí opruzovat na FM a sem a tam v hlavních hodinách nějaké té ČT, Novy, Primy nebo Barrandova. Tak to vezmou, z jedné vody na čisto a budou ty neuvěřitelné prasečiny a do dnes skutečným autorům neproplacené zlodějny a atrapy na světovou hudbu, tvořené uměle a pod velmi pečlivým dohledem stranických cenzorů,/což se rovná zprasení textu i aranžmá originálu, aby to náhodou nepohoršovalo pracující lid, do roviny zplácaniny a nemastného, neslaného, nic/ rvát i na svůj vlastní kanál ? Kdo je pravým vlastníkem, Gott nebo Vondráčková ? Nu, co se dá dělat, jedině snad doufat v to, že to brzy dopadne jak ,,novácká" MTV, tedy nebude, na tu taškařici a nesmyslnou, politicky vytvořenou umělotinu, nikdo koukat. Slušných televizních stanic je naštěstí všude dostatek, na rozdíl od slušných rádií FM. Konec, konců v ČSSR bylo 2 miliony komunistů, tak si třeba někdo z nich rád zavzpomíná, na jejich soudružské pitky a mejdany. Nic méně normální lidé, by samozřejmě uvítali raději stanici s Beatles, Rolling Stones, Abbou, Deep Purple, Black Sabbath, Sweet, Slade, Kiss a kde čím podobným , co se hrávalo a frčelo v 70.letech apod. Ovšem mimo samozřejmě ČSSR, kde to soudruzi měli tvrdě podchycené a ve svým pěstírnách, naklonované a patřičně upravené stupidity Vondráčkové apod. a pod komunistických výrobních linek a modifikačních nástrojů, které měli utvářet a velhávat světu názor, že i za ostnatým drátem, se smí a soudruh dovolil, vesele zpívat. To dovolil, ale jen dle jeho not. Tahat to ven, do televize, 20.let po revoluci, je sprostost, neestetičnost nebo kontrarevoluce. Neplatí si ten kanál KSČM ?
 • 16. 1. 2010 11:44

  bez přezdívky
  Jako pane Brtníku souhlasím s Váma,že komouši nám toho moc v hudbě moc nepovolili,že tedy i filmů dovezli méně.Ale dneska,když si naladíte rádio,tak slyšíte Beatles,Rolling Stones atd. vrchovatě,skoro mně vadí,že rádia nehrají současnou hudbu domácí i světovou.Takže bych se tak nepohoršoval,že bude nějaké retro,najde si své posluchače,jako Vy hltáte MGM,jsou tu tací,kteří budou poslouchat retro.Jen prosím neopakujte chyby komunistů.Zákaz tohohle a tohle zase není vhodné atd.
 • 16. 1. 2010 11:07

  bez přezdívky
  Tak za tohle, chtě nechtě, vám musím dát paleček vzhůru. To bylo doopravdy velice přesné ! Tak, copak o to v Rusku je to bohužel zcela normální, tedy dáte jeden kanál a tam jede nejnovější americký film, zřejmě ukradený, protože autorská práva na to mít legálně nemůžou, viz ta časová posloupnost při autorských právech 1-USA,Kanada 2-Evropa,Japonsko 3-Asie 4-Latinská Amerika, Austrálie 5-Rusko,Afrika 6-Čína a dáte jiný kanál a tam opravdu hřímá Stalin a veselá komsomolka za zvuku častušek, rozorává meze. ,,Retro" jako takové je v pořádku, ale právě proto, že zde byla nesvoboda, měli by se v rámci smíření se s Evropou a se světem atd. zaměřit na to, co se nesmělo a nemohlo, tedy měli by zpětně dát, to, co nám komouší za ty roky odepřeli, tedy i muziku v tomto případě i filmy v druhém případě, např. MGM je kanál který hltám, protože, co z toho jsme viděli a co z toho rudoši dovezli ? 10% ? A u muziky, je to ještě horší, co si lidi nedovezli sami a nesehnali v Jugošce a na pražský burze a neponahrávali z jednoho magnetofonu na druhý, to nebylo... Prodejny Supraphonu ? Z Beatles myslím vydali jedinou desku a to Abby Road. Rolling Stones raději nevydali žádnou. Z Jimiho Hendrixe udělali vlastní výběr z několika jeho desek atd. atd. Prostě koncetrák. Takže RETRO ano, ale světové. Chybí to daleko více, nežli světová součastnost. A tento dluh o světové kultuře by měli komouší vůči Čechům splatit. Toliko můj názor. Jenže chtějte na komouších něco zaplatit, že jo...
 • 16. 1. 2010 16:43

  bez přezdívky
  Přesně tak proto je u nás i tak populární VH 1 Classic a Beatu se prostě daří. Proto také se zdařila revoluce, tedy byla vůbec proveditelná, o zdaření by se tak říkajíc mluvit nedalo, protože ty mouchy na kráse se vychytávají, do teď a ještě hodně dlouho budou, nic méně proběhla nenásilnou cestou a na to, že byla připravená tanková divize, proti demonstrantům, tak to nakonec dopadlo, jak to dopadlo, relativně dobře...

  Jen ta media... Komunisti dluh ještě nesplatili

  Jo místo tohohle originálu budou raději hrát hezky česky

  http://www.youtube.com/watch?v=yRkovnss7sg

  Tahle se v originále v post komunismu taky asi nesmí

  http://www.youtube.com/watch?v=r808dvUkWWk&feature=related

  určitě by nás nakazila imperialismem

  Tahle už je mrtvá

  http://www.youtube.com/watch?v=fkGUt4QYc08

  Tahle taky,

  http://www.youtube.com/watch?v=JgdZFnZ6M0k

  ale stihla se k nám podívat, ale nepozvali ji komouší, ale Jazzová sekce,
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Jazzová_sekce
  kterým komouší uvěznili výbor, takže si z toho dělal srandu celý svět pod titulky
  Gorbačov, perestrojka a jeho jazzoví hráči v Praze...

  jedině tuhle, pozvali i komouší

  http://www.youtube.com/watch?v=KMqRY6lEMk8

  Takže nic moc v ČR, co ?

  Ale se Štrougalovou konkubínou budou obyvatelstvo strašit stále...

  Co si dát raději ty mladší třeba tuhle

  http://www.youtube.com/watch?v=EjAoBKagWQA

  nebo tuhle

  http://www.youtube.com/watch?v=pJWz7twOUHk

  Takže proč nás chtějí strašit z Vondráčkovou ?

  Že si myslí, že za to dostanou od někoho prachy ?
  Aby se hošíci nespletli...
  Oni už 20 let, Češi pokukují po světě a je to znát...
  Už i Blaník a Impuls sem a tam hraje zahraniční věci !

  Takže ono se to mění, pozvolna, ale mění, chytrý marketing by šel na to, co chybí...
  Kde jsou dluhy, vytřiskat prachy, nežli jim ti lidi umřou...
  Slušné světové retro bych si koupil i jako prémiový kanál...
  Na komunismus se jim můžu vykašlat i když by byl zdarma v DVB-T...
 • 16. 1. 2010 19:20

  Pamětník
  José, asi Vás zklamu, ale Vaše označení mne za "tupohlavého komunistu" mne ani neurazilo. V této oblasti mám svědomí naprosto čisté. Ani nebudu někde pátrat po příčině Vašich názorů a způsobů jejich prezentace. Jen mne vždy opět překvapí, jak někdo dokáže svůj osobní vševědoucí a nejsprávnější názor považovat za světové dogma. Vůbec Vám neberu právo na vlastní názor, ale jen ho prosím neprezentujte jako nezvratitelný názor poslední soudní instance. Možná děláte chybu v tom, že povyšujete svůj názor na "reálný pohled na světovou kulturu" a ty ostatní pasujete do role "obdivovatelů komunistických cetek pro soudruhy". Ostatně, ona i ta kultura má pod svými křídly podstatně více kategorií, než jen Vámi citovanou hudební tvorbu všeho druhu z pár desetiletí.
  Také pochybuji, že podobné militantní a příkré odsudky odradí SPI od jejich programových plánů. Vždyť je to tak jednoduché. Oba komentované programy budou šířeny jen přes satelit a tam má snad každý divák maximální výběr z bohaté nabídky. Není nic jednoduššího, než tento kanál ignorovat a vybrat si něco podle svého gusta, tak, aby netrpělo jeho ego. DCS i MCS nejsou a nebudou veřejnoprávní stanice a tak na jejich provoz ani nemusíte nijak přispívat. Úplně nejlepší by ale bylo jen nekritizovat, neradit a nepomlouvat druhé, ale sehnat nějakou tu miliardu na provoz vlastní stanice s programem podle svých představ.
 • 16. 1. 2010 19:57

  Pamětník
  Mimochodem Jane, asi jste se nechtěně trefil do černého. Jak jste si dobře všiml, snažím se vždy svůj názor prezentovat jako svůj vlastní a nevydávám ho za všeobecnou pravdu. A to je to hlavní, co mi na zde prezentovaných názorech Josého vadí nejvíce. I jsem schopen uvěřit, že existují i další, kteří berou všechny jeho názory za své a je to jejich svobodná volba, i když možná v mých očích dost laciná. Na druhé straně mi připadá divné pokrytecky se hlásit jen třeba k odkazu Kryla a za třeba Michala se jen stydět. Pokud to všechno někdo nepřijímá jako historický fakt, potom by si měl pořádně rozmyslet kam emigrovat, aby se nemusel nikdy stydět za celou národní hudební tvorbu všech žánrů během několika desetiletí.
 • 17. 1. 2010 11:09

  Pamětník
  Na jiné a jen uboze formulované komentování mých příspěvků v jiných tématech reaguji odděleně. To sem totiž nepatří, ale zneužít a překroutit cizí názory to je právě to, co se Vám samému na komunistické éře asi také nelíbilo, proč to tedy používáte právě Vy?
  U mne je militantní ten, kdo třeba na dotaz o řešení problému v příjmu DVB-T odpoví holou větou : Opatři si DVB-S. Asi si mne s někým pletete. Ať už omylem a/nebo s cílem jen pomluvit. Nemám nic proti žádné platformě šíření DVB a sám využívám všechny 4 základní. Pro svoji obranu nemusím vyhledávat své příspěvky těm, kterým radím v mezních případech použít v nepokrytých oblastech nabídky DVB-S. Sám tuto platformu využívám od dob analogu. Proto mne prosím samozvaně neházejte do nějak označeného pytle antisatelistů. Ostatně, právě ze satelitu a DVB-C mám k dispozici dostatek zahraničních klipů. Pokud byste měl jen trochu pravdu v mém označování za nacionalistu, měl byste si uvědomit, že právě satelit umožňuje šířit jakoukoliv propagandu nerušeně do světa, tedy i tu na "Muzika KSČ". Proč bych tedy měl být proti DVB-S a Sky Link? Znovu si to laskavě přeberte, o co Vám vlastně jde. Do komentování rozhlasového dění v Česku mne nezatáhnete, jedná se o jiné téma.
 • 17. 1. 2010 11:23

  Pamětník
  Jane, bezvýhradný souhlas s něčím názorem mi nepřipadá normální. Ať se to týká náboženství, politiky, nebo jen komentářů na tomto webu. Zejména, když jsou tak košaté, rezolutní a zatížené úhlem pohledu jednotlivce. Za nelaciný bych bral Váš osobní pohled na věc, Vaše osobní pocity a formulace. Právě tedy ne jen souhlas se mnou. Nemám Vám za zlé, že mě nechápete. I to se stává a ani mé názory nejsou jistě bez chyb a zatížení tím, co jsem v té době musel prožít. A popularita kohokoliv v kterékoliv době je mi ukradená. Popularita je totiž výtvor doby a propagandy. A ty nejsou nikdy ideální.
 • 17. 1. 2010 10:44

  Pamětník
  José, já jsem někdy ve svém příspěvku popíral existenci doby komunismu? Jen jsem ji nazval "strašnou" dobou. Proto bych se Vaší pravdou v tomto případě vůbec neprsil. :-)
  Asi jste mé úvahy moc nečetl, když jste přehlédl moji větu "Nikdo sice neskrývá, že komunistická politika v té době se snažila řídit i muziku...". Čili to není jen Vaše pravda.
  To Jan Poctivý se tady vyznává z "José má totiž naprostou pravdu a to ve všem".
  Nevím, zda si uvědomujete, že téma je o budoucí TV stanici Muzika CS a proto by vysílání jen povídání o tom, že někdo někde zpíval písně proti tehdejšímu režimu, moc diváků a posluchačů nezaujalo, hlavně z věkové kategorie, která tuto dobu nemusela prožít. Těch klipů z té doby a hlavně od alternativních autorů z Vaší kategorie Odpůrci a Šedá zóna je minimum. Měly by se tedy jen opakovaně vysílat mnohokrát denně? Vždyť i do dokumentárního seriálu Bigbít autoři jen vzácně mohli zařadit živý obraz a občas i jen zvukovou nahrávku s pár fotkami.
  Divit se tomu, že v tehdejších státních médiích, pochopitelně ovládaných KSČ, se objevovali jen ti Vlez zadkaři je snad normální?
  Možná Vám to nepřijde, ale já si všímám Vašich formulací, které potom považuji za potřebné komentovat. Uvedu příklad z Vašeho posledního příspěvku. Poznáte rozdíl mezi "Tak jistě velmi povrchně by se dal stav umělců za komunismu rozdělit na 3 části." a jinou variantou ve znění "Já bych rozdělil umělce za komunismu na 3 části". Možná se Vám to zdá malicherné, ale já to vidím jako hlavní důvod našeho nedorozumění.
  Vidíte, mně vůbec nevadí Vaše poslední věta "Já se domnívám, jak již jsem řekl, že ač to bude mít název Muzika CS bude to Muzika KSČ." Ta první osoba je právě to, co mi na Vašich předchozích úvahách nejvíc chybělo. Že to bude, v přeneseném slova smyslu u Vás Muzika KSČ mi také nevadí, protože to bude ve většině případů nepřehnané označení. Ne, že by se mi to líbilo, ale Váš pohled respektuji. Vysilatelé asi ale Vaší kvalifikaci nepřijmou a pro retro hudební stanici, snažící se o náplň ze specifické doby, by toto označení moc velký komerční tahák asi taky nebyl.
  Ostatně, je česká muzika současnosti zcela nezávislá na KSČ? Kam se poděla ta většina z těch 2 milionů všeho schopných straníků? A co Vy proti nim děláte? Vaše příspěvky na DigiZone to moc nevytrhnou. Zejména když budete svého oponenta formulací lacině označovat za STBáka a milicionáře. Ti si zatím vesele vegetují ve všech druzích médií a možná vhodným repertoárem ve Vás vyvolávají dojem, že už je to konečně to pravé. Těmto existencím totiž nikdy nešlo o komunismus, jako politický režim, ale o možnost uskutečnit své podnikatelské plány pod praporem kohokoliv, Stalina, Turka, nebo Tatara.
 • 17. 1. 2010 12:55

  Pamětník
  José, děkuji za Váš konstruktivní příspěvek. Konečně jsme se dostali na úroveň, kterou i já považuji za rovnoprávnou, neurážející a prospěšnou.
  Pokusím se objasnit i mojí pitvanou radu. Když má někdo problém s příjmem DVB-T a stojí za tím třeba špatně orientovaná anténa, nebo nulové zkušenosti novopečeného "digitálního" diváka, potom se snažím hledat příčinu a ne hned rovnou utíkat k DVB-S. Ale někdy opravdu jiné řešení není a ani nikdy nebude. Takové oblasti budou existovat i po úplném dobudování celé DVB-T sítě. Také, pokud by někdo marně ladil v DVB-T stanici, která tam zkrátka není a nikdy nebude, potom poradím třeba i satelit, když to na něm je. A připadá mi to jako normální a nejjednodušší řešení. Na druhé straně jistě i Vy sám uznáte, že ani DVB-S není pro všechny laiky a nezkušené amatéry procházka růžovým sadem. Kolik "triviálních" problémů znepříjemňuje divácký život ten všezachraňující satelitní příjem? To nelze nevidět, nebo před tím máme zavírat oči?
  Když ale má někdo již dnes to štěstí a je v dosahu všech 4 dosavadních pozemních MUXů, třeba mu stačí, jako klasickému diváku, těch pár tuzemských stanic, které, podle koláče sledovanosti, uspokojují více než 90% našeho publika. Můžeme společně pochybovat o pravdě těchto výsledků, ale ani jeden z nás nemá k protiargumentaci nic lepšího. A neměli bychom si dovolit nadřazovat naše dojmy nad profesionální produkt. Proto si opravdu nemyslím, že DVB-T je lepší a nadřazené nad DVB-S, jen je to přirozená náhrada již technologicky zastaralého pozemního analogu. A ani to není z mé hlavy, je to jen důsledek dění v Evropě.

  Samostanou kapitolou je potom kategorie rad, kdy EMU ze satelitu je všeřešící cestou a ten protiklad toho, když si nějaký neznalý v dobré víře koupí v marketu satelitní komplet a potom se jen diví, o čem DVB-S vlastně je. Kdo technicky nezvládá DVB-T, nemusí zvládnout ani DVB-S. Proto ty mnou kritizované primitivní rady typu "Kup si DVB-S" nemám rád. Nic jiného za tím nehledejte, žádné víno a voda za tím nejsou. :-)
 • 16. 1. 2010 19:45

  bez přezdívky
  No jo, potrefená husa se zase ozvala, to je zajímavé, že u vás je každý militantní, ale do uživatelů satelitních přijímačů, tady ryjete, zcela bezdůvodně, nejvíce vy, se svým jedině správným dévébéťatským názorem, no tak holt budete rýt i pro změnu do posluchačů zahraničních clipů, ostatně je to vaše věc a je mi fuk, jestli jste bývalý agent StB nebo milicionář nebo kdo, vaše věc, bych tak řekl... Teď mi došlo, že asi ten satelit nenávidíte tolik, že se s ním dá dívat i jinam, nežli jen po Česku, že ? Škodit už dnes víceméně nemůžete. Ostatně se divím, že se zajímáte o nějakou Muzika CS, když přece Sky Link je pro vás to největší fuj, celý, jak jste zde dokázal mnoha svými příspěvky... A v DVB-T nejspíše tento kanál vůbec nebude. Co se týče toho, co lidi chtějí nebo nechtějí na to se stačí podívat na úspěch rádia Beat. Pokud bylo pouze na jedné frekvenci v Praze nebo v době, kdy zde taková stanice nebyla, to se vám podobným demagogům vyřvávalo, jak to Češi nechtějí a jak chtějí jedině své soudruhy. Dnes, když má Beat 28 vysílačů podívejte se na jeho poslechovost. A když by neměl mizerný odpad, co tu zbyl, tedy ty 200 waťáky, ale měl pokrytí Impulsu, nechal by ho daleko za sebou. Uvidíme, jak se Muzika CS chytne, ale jak říkám. Naději má tak asi jako Nova MTV o nic větší. Na víc tihle soudruzi, jak jste sám řekl hudebním televizím, pro jistotu, neholdují vůbec, takže se chtějí programově zaměřit na skupinu, která vůbec podobné stanice nesleduje. Ale jak říkáte, je to samozřejmě jejich věc a dělají to za své peníze. Já pouze podotýkám, že je to zhovadilost a pitomost, ale v každém případě jejich věc.
 • 16. 1. 2010 20:16

  bez přezdívky
  Vy jste snad tu demagogii musel studovat, jinak to není možné s tím, co zde předvádíte...
  Chce snad popřít, že tu byl komunismus ?
  V tom případě je to pravda moje nebo světový fakt ?
  Chcete snad popřít, že tu byla kultura komunisty ovlivněná a to negativně ?
  A je to moje pravda nebo světový fakt ?
  On tu nikdo moje názory za své nebere.
  Oni berou za své historická fakta, na rozdíl od vás.
  Co je laciného na tom si uvědomovat, že není jen český nacionalismus, ale, že umí dělat i muziku někde za rohem ?
  Tak jistě velmi povrchně by se dal stav umělců za komunismu rozdělit na 3 části.
  1) Vlez zadkaře
  2) Odpůrce
  3) Šedou zónu

  Při čemž by se dalo říci, že v té šedé zóně, tedy opatrného nesouhlasu nebo opatrného souhlasu jich bylo nejvíce. Ovšem zajímavé je, že v médií jsou vždy jen ti vlez zadkaří.
  Asi si tedy soudruzi dobře uvědomovali význam medií.

  Kryl byl samozřejmě použit jak nejvýznamnější představitel odpůrců. Stejně jako Vondráčková byla použita jako nejvýznamnější představitel vlez zadkařů.

  Ostatně až to bude půl roku vysílat budeme vědět kolik tam bude z vlez zadkařů a kolik třeba ze šedé zóny...

  Odpůrce tam nepředpokládám vůbec i když bych se samozřejmě rád mýlil...
  Tedy jde o to zda to bude Muzika CS tedy opravdu CS anebo zda to bude Muzika KSČ.
  Já se domnívám, jak již jsem řekl, že ač to bude mít název Muzika CS bude to Muzika KSČ.
 • 17. 1. 2010 11:54

  bez přezdívky
  Promiňte, ale to jsou formulace....cituji...,,...nemám nic proti žádné platformě šíření DVB..." a vzápětí na to o větu dál... ,,...kterým radím v mezních případech použít v nepokrytých oblastech nabídky DVB-S..." Tak máte nebo nemáte ? Z tohoto vyplývá, že jako obvykle máte... Čili nikdo Vás nikterak nepomlouvá, prostě považujete DVB-S za horší DVB-T a neustále vyhledáváte jen problémy s DVB-S. Já to mám opačně a i když se DVB-T nikterak nebráním a nikomu v něm nebráním, tvrdím, že DVB-S je lepší, protože je tam prostě lepší nabídka i když samozřejmě přijde to dráže. Ano pamatuji si, že mimo DVB-T máte i DVB-C i DVB-S, přesto ovšem prosazujete pouze DVB-T. Tak se DVB-C a DVB-S zbavte a uvidíme, jak se vám to bude líbit, vy vlastně sám pijete víno, ale všem kolem sebe kážete aby pili jenom vodu. Když někomu nefunguje DVB-T a dostane odpověď kup si DVB-S, nevím, co je na to pro boha mulitantního. Když má potíže s jedním DVB ať si skusí jiné DVB, třeba mu bude sedět lépe do ruky. Ovšem pro vás je to militantní, protože dle vás jediné správné DVB je to DVB-T i když tvrdíte, že proto němu nic nemáte, ale pokud použije formulaci, cituji ,,...v mezních případech...a kde není pokrytí DVB-T..." tak tedy asi máte, že ? Anebo už nevíte, co děláte sám. Že používáte i DVB-C i DVB-S vím...nedávno jste zde tuším psal, že jste si před vánoci nebo kdy prohlížel všechny FTA kanály HD, dokonce si i pamatuji že v DVB-C si platíte UPC a v DVB-S to máte na motoru... To všechno vím...Ale pro ,,jiné" je u Vás DVB-S ,,mezním případem" vskutku zajímavý postoj...
 • 17. 1. 2010 13:27

  bez přezdívky
  Dobře, myslím si, že tuto sáhodlouhou diskusi můžeme uzavřít. Jen chci podotknout ještě tohle. Nikdy jsem nikomu nezakrýval, že v DVB-S je neustálý pohyb, tedy mění se transpordery, mění se družice mění se kódovací systémy a dokonce se i mění SD na HD. Je to prostě dražší varianta a s tím musí každý počítat.

  Nic méně z diskuzí místních čtenářů vyplývá, že je pro ně snaží si nastavit příjem DVB-S nežli si nastavit příjem DVB-T. Což platí i u mne. Zatím, co příjem DVB-S jsem si nastavil sám a nastavil jsem ho mnoha jiným i když měřák nevlastním a musel jsem si ho vždy vypůjčit od známého, je to snadné a rychlé.

  DVB-T jsme nechali udělat soukromou firmou na domě, kde bydlím. Rodiče si nechali na rodinném domku také udělat firmou a jen na chatě jsem ho dělal sám. A nešlo to bezbolestně, tedy i já to považuji za složitější a horší, byť levnější variantu. Samozřejmě s vyjímkou těch případů, kdy bydli někdo tak dobře, že mu vše běhá na pokojovou anténu. Paradoxně dokonce z důvodů příjmu polských programů budu muset jít na MPEG4 v DVB-T dříve nežli v DVB-S. Čili paradoxně na to, že mi doma v DVB-T běží 1 český Mux a 3 německé, dosloužil tento přijímač dříve, nežli ten na DVB-S, ovšem to je můj problém, neměl jsem Poláky tak podcenit.

  Nemyslím si, že je všeobecná pravda, že DVB-T nahrazuje pozemní analog. To se možná myslelo původně a to byl možná původní záměr. Ale nezdařil se nebo nezdařil se zcela. A po té byl přehodnocen a přestalo se mluvit o DVB-T a začalo se mluvit o DIGITALIZACI. Tedy analogový příjem začal být nahrazovaný DVB-T, DVB-S, DVB-C, IPTV a DVB-MT, dle možností toho či onoho jedince v EU.

  Co se týče EMU nebo SHARINGU, nikdy jsem ho neradil jako výhodu sat přijmu, pouze se o něm zmínil jako o možnosti nebo třešničce na dortu, která ovšem nemusí být během dalších 10 hodin platná. Tedy vždy jsem každému radil použít platnou přístupovou kartu například SKY LINK.
 • 17. 1. 2010 11:35

  bez přezdívky
  Jenže ono tady ve své podstatě ani tak nejde o to jestli to bylo politicky pro nebo jestli to bylo politicky proti. Nejblíže jsme se k tomu dostali v momentě, kdy jste nadnesl, že písně ze západu nebyly veselé. Jistě, to je ten moment. Že totiž byly o něčem. Kdežto ty místní většinou nebyly o ničem, tedy ty povolené. A to je bohužel smutný fakt. Nechce se mi opakovat, tu celou větu. Ale mezi tím: ,,Já bych rozdělil..." A větou: ,,Daly by se rozdělit..." Opravdu není žádní rozdíl. Ony se totiž tak oficiálně i dělí. Tedy to se dočtete kdekoli, to není ,,,moje rozdělení". Tady v této zemi vždy existovala ,,oficiální = televizní kultura" po té ,,alternativní = clubová kultura, můžeme také říci amatérská scéna" a ,,těžký underground, tedy podzemí, tedy opozice, tedy disent atd... tzv. II.kultura". A tyto 3 polohy a tyto 3 skupiny zde vždy byly. Jednotliví umělci pak se třeba celou svoji tvůrčí dráhu drželi v jedné z nich nebo v různých svých životních obdobích mezi nimi různě přecházeli. Ale toto jsem nevymyslel já, to je prostě dané a to je historický fakt, jako, že dýcháme vzduch a pijeme vodu. Omyl Váš je v jedné věci. A v tom, že žijete v představě, že bohatá je pouze ta skupina jedna, tedy myslím na počet děl a na počet tvůrců, žijete, tedy v představě vnucené bolševikem, že, co není známé, to neexistuje. O což jim v podstatě šlo. Jenže ona to není pravda. Pravdou je opak. Tedy těch umělců je tam velice mnoho a jejich tvorba je velmi bohatá, bohatší, nežli té první skupiny. Jenže spíše jde o nahrávky, s videem to přeci jen nebylo až tak jednoduché. Nic méně např. i francouzská MCM nějaké takové věci odvysílala, tehdy byl zájem u určitý druh kapel a jim se hodilo, některé české kapely tam presentovat. Samozřejmě velice mnoho toho odvysílala již po revoluci ČT2. Takže ono by se našlo, když by se chtělo. Proto říkám, že Muzika CS by měla pokud chce použít název Muzika CS věnovat se všem typům české kultury, jinak to opravdu bohužel nebude Muzika CS, ale pouze jedna Muzika jako byla kdysi pouze jedna strana. Proto také říkám, že daleko chytřejší by bylo použít retro zahraniční, kdy prostě ty věci chybí, ti lidé to znají, třeba už i z Vámi zmiňované stanice Luxembourg atd. A s tím by opravdu uspěli. Tedy nabídli by světovou retrospektivu, kterou nám, jak jsem uvedl komunisté zůstali dlužni. Další možností je jít na české věci současné. Myslíte si, že neexistují. Dobrá hodím vám jeden odkaz, můžete si vybírat ze stylů a názvů dle chuti... http://www.freemusic.cz/zanry-mp3/ a pak mi řekněte, kterou z nich jste slyšel v rádiu nebo viděl v televizi... Tady jde totiž o jednu věc. Češi jsou v tomhle trochu zvláštním národem. Oni jsou defakto stále a pernamentně v odboji. Tedy je to proti Rakousko-Uhersku a Habsburkům, pak je to za chvilku po Masarykově republice proti Protektorátu Čechy a Morava, po té je to zase proti Moskvě a komunistům. A dnes je to zase proti Evropské Unii. Takže ono by se dalo v podstatě říci, co Čech to odbojář. No a s tím potom odnepaměti souvisí ta protestní lidová tvorba. Tedy Češi vždy měli jednu kulturu oficiální úřední a druhou, většinou bohatší a zajímavější tu vlastní. Jenže jiné národy o tomto moc nevědí a špatně to chápou. Američan i Brit měl prostě Bussines, takže ať se prodávali Beatles nebo se prodávali Sex Pistols. Byl to kšeft. A šlo o prachy, takže i když tam nadávali na královnu a dělali si z ní srandu v televizi to bylo. Ovšem toto se v Česku nestane. V Česku většinou oficiální místa nikdy nevěděla, co se vlastně dole mezi lidmi děje. Ono to je v té Anglii nebo USA chytřejší. Prostě to tam je, oni se vybouří, vyventilují a dají pokoj. Kdežto u nás se potom z toho vždycky po 20 letech udělá nějaká revoluce... 48, 68, 89 apod. Teď už je 20 let klid, tak by možná bylo na čase. si všimnout české kultury, tedy už by měla jít i do té televize, když tedy někdo chce dávat své stanici název MUZIKA CS, ale pak nemůže žít z komunismu, prostě nemůže, pak je to o ničem. Což je můj názor, který jsem zde otevřeně řekl.