Hlavní navigace

Co nabídnou programy Doku CS a chystaná Muzika CS?

15. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 1. 2010

Nejstarší české a slovenské filmové dokumenty, které se vůbec poprvé objeví na filmové obrazovce, společně s nejnovější dokumentární tvorbou z České republiky a Slovenska nabídne nový dokumentární kanál Doku CS, který zahájil zkušební vysílání v satelitní službě Skylink. Serveru Parabola.cz to řekl Ivan Hronec, generální ředitel společnosti SPI International pro střední Evropu, který zároveň stojí i za firmou Film Europe, držitelem vysílací licence Doku CS.

K TÉMATU: Kanál Doku CS najel na ostrý režim

Podle Hronce přinese Doku CS na 400 dokumentů ročně, přičemž odvysílá profily známých osobností z veřejného života. Distribuci signálu stanice i pro další operátory bude zajišťovat satelitní Skylink. Zákazníci této platformy, kteří chtějí sledovat Doku CS, však musí mít HD ready set-top-box, neboť program je šířený ve vysílací normě DVB-S2 a kompresním standardu MPEG-4. Je součástí placeného balíčku Multi HD.

ČTĚTE TAKÉ: V satelitním Skylinku se objevil nový program – Doku CS

Cloud23

V prvních týdnech jde o zkušební provoz, ale od února už přejdeme na normální rytmus, uvedl Hronec pro server Parabola.cz. Společnost Film Europe připravuje také hudební kanál CS Muzika, který nabídne unikátní hudební pořady a klipy československé, české a slovenské scény od vzniku pravidelného televizního vysílání v padesátých letech minulého století po léta devadesátá. Půjde tedy o oldies hudební stanici, včetně neoficiální rockové a alternativní scény komunistické ČSSR.

Také Muzika CS bude vysílat na satelitní pozici 23,5 stupně východně, zatím ale není jasné, zda jejím distributorem bude Skylink. Společnost Film Europe provozuje ještě filmový kanál Kino CS (dříve pod názvem Nostalgia), který vysílá starší české a slovenské filmy. Sesterská firma Help Film, která rovněž spadá pod SPI International, provozuje filmové kanály Filmbox, Filmbox Extra a Filmbox HD.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).