Hlavní navigace

Co nového kolem WikiLeaks: Bank of America se připravuje

Patrick Zandl

Ani mezi svátky kauza kolem WikiLeaks nepovolila. Spíše drobností je zpráva, že oficiální tvář Wikileaks Julian Assange hodlá svoji obhajobu financovat z milionu liber, které má dostat za autobiografii, která by měla vyjít v USA a v Británii. Zdroj: The Guardian. O to zajímavější zprávu vydal web Domain Name Wire, který zjistil, že Bank of America hromadně nakupuje domény se jmény svých šéfů a ve spojení se slovy jako sucks nebo blows. Například pro výkonného ředitele banky Briana Moynihana…

Doba čtení: 1 minuta

Ani mezi svátky kauza kolem WikiLeaks nepovolila. Spíše drobností je zpráva, že oficiální tvář Wikileaks Julian Assange hodlá svoji obhajobu financovat z milionu liber, které má dostat za autobiografii, která by měla vyjít v USA a v Británii. Zdroj: The Guardian.

O to zajímavější zprávu vydal web Domain Name Wire, který zjistil, že Bank of America hromadně nakupuje domény se jmény svých šéfů a ve spojení se slovy jako sucks nebo blows. Například pro výkonného ředitele banky Briana Moynihana jsou již zakoupeny domény jako BrianMoynihan­Blows.com, BrianMoynihan­Sucks.com nebo BrianTMoynihan­Blows.com. Banka se zřejmě připravuje na uniklé zprávy z Wikileaks, které mají být publikovány v nejbližší době. V celkovém množství jde o stovky domén, DNW ovšem pochybuje, že to bude fungovat, protože volných domén například v prostoru TLD .info je hromada.

Francouzský deník Le Monde jmenoval Juliana Assange Mužem roku 2010 a přiřknul mu tak titul, který v jiné podobné anketě amerických The Times Assangemu unikl ve prospěch šéfa Facebooku. 

Interka19

Apple vyhodil placenou (1,99 USD) aplikaci Wikileaks (neoficiální) z App Store pro platformu iOS. Za pár dní svého života aplikace vynesla necelých 6000 dolarů. Apple vydal prohlášení pro NYT, v němž uvádí, že aplikace musí splňovat všechny právní podmínky ve všech státech, pro jejichž App store byla uvolněna, o čemž se domnívá, že se tak nestalo. 

A na závěr zajímavý komentář z České pozice, který stojí za pozornost: Z WikiLeaks se stal světový cenzor s podtitulem Zveřejnění tajných amerických depeší vnáší do světa nedůvěru a strach, které jsou znakem totalitních režimů.

Našli jste v článku chybu?