Hlavní navigace

Co přes Google hledali letos nejvíce Češi a Slováci?

19. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve včerejší zprávičce jsme rozebírali to, co se v poslední době nejvíce vyhledává přes Google z globálního hlediska a co právě táhne mezi Američany. Dnes se podíváme na to, co letos při vyhledávání na Googlu zajímalo Čechy a Slováky. Český žebříček Zeitgeist pro rok 2007 vypadá následovně: youtube o2 aha prison break aukro qip superhry wikipedia vodafone idos

Ve včerejší zprávičce jsme rozebírali to, co se v poslední době nejvíce vyhledává přes Google z globálního hlediska a co právě táhne mezi Američany. Dnes se podíváme na to, co letos při vyhledávání na Googlu zajímalo Čechy a Slováky. Český žebříček Zeitgeist pro rok 2007 vypadá následovně:

 1. youtube
 2. o2
 3. aha
 4. prison break
 5. aukro
 6. qip
 7. superhry
 8. wikipedia
 9. vodafone
 10. idos

S našimi východními sousedy se shodujeme ve dvou prvních příčkách. Zeitgeist pro Slovensko vypadá totiž následovně:

 1. youtube
 2. o2
 3. pokec
 4. myvip
 5. prison break
 6. stardoll
 7. superhry
 8. cp
 9. loto
 10. booom

Zpět ale do České republiky a pojďme se podívat, které celebrity tu letos podle vyhledávání na Googlu byly nejvíce v kurzu. První místo obsadila trochu kuriózně knižní a filmová postava Harry Potter. Rozhodně není nezajímavé, že první česká celebrita se objevuje až na pátém místě. Je jí letos tragicky zesnulý Karel Svoboda.

MM socky3

 1. Harry Potter
 2. Paris Hilton
 3. Nelly Furtado
 4. Avril Lavigne
 5. Karel Svoboda
 6. Pink
 7. Shakira
 8. Madonna
 9. Lucie Vondráčková

Zajímavý je také žebříček nejhledanějších televizních seriálů. Nedostaly se do něj jinak divácky úspěšné seriály, které českým divákům servírují především komerční televize. Čelní příčky obsadily americké trháky.

 1. Prison Break
 2. Heroes
 3. Lost
 4. IT Crowd
 5. Stargate
 6. Ztraceni
 7. Simpsonovi
 8. Gilmore Girls
 9. Dr. House
 10. Desperate Housewives
 11. Pat a Mat

Je ovšem důležité si uvědomit, že Google není v České republice v tak silné pozici jako třeba ve Spojených státech, kde vládne trhu. Viz listopadový článek Seznam vede, ale bude to mít těžké Davida Antoše. Podle Navrcholu.cz bylo třeba letos v říjnu přes Google v Česku realizováno jen 28,87 procent vyhledávání a trhu zatím vládne tuzemský Seznam, jehož podíl v říjnu činil 62,30 procent. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.