Hlavní navigace

Co s vesmírným odpadem, africké krásy nebo nová Hitlerova tajemství

21. 1. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: FTV Prima
UVNITŘ FOTOGALERIE A PROGRAMOVÉ SCHÉMA – Stanice Prima Zoom si na příští týden přichystala další dokumentární smršť.

Podívat se tak můžete například na záplavu žhavé lávy, která pokryla oblast stejně velkou, jako je dnešní Francie, příbojové pásmo u afrického pobřeží nebo na Korzáry císaře Viléma. Některé pořady si představme podrobněji.

Potíže s vesmírným odpadem (22. 1., 22:00) komplikuje nejen jeho narůstající množství, ale i to, že se pohybuje rychlostí až 27 tisíc km/h. Pořad rozebírá jeho nebezpečí a sleduje vědce, kteří se snaží vymyslet, jak se ho zbavit.

NAPSALI JSME: Vesmírní inženýři, tajemné lesy i velká říjnová revoluce. Podzimní menu na Prima Zoom

Kanál WAR – svět válek rozšiřuje pokrytí u slovenských operátorů

nové premiérové bloky 20.00–22.00 22.00–24.00
Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Odkaz dávných civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky

Vulkanická odysea (22. 1., 23:00) – Podívejte se, jak záplava žhavé lávy přispěla k vyhynutí dinosaurů a zároveň napomohla vývoji savců i vzniku úplně nových forem života.

Válečný odpad II (Itálie, 24. 1., 22:00). Víte, co se můžeme dozvědět díky harampádí, které po skončení války zůstalo ležet bez povšimnutí na opuštěných bojištích? Úplně všechno! David O‘Keefe a Wayne Abbot už patnáct let zkoumají bitevní pole po celém světě.

Prima Zoom - Síla Hitlerovy propagandy.
Autor: FTV Prima

Prima Zoom – Síla Hitlerovy propagandy.

Síla Hitlerovy propagandy (1. díl, 25. 1., 20:00) – Když se Adolf Hitler stal kancléřem Německé říše, stála před ním jedna z posledních překážek: jak donutit běžné Němce, aby podpořili jeho vizi? Seriál odhaluje, jak se Německo nechalo svést na scestí nacismu.

Krásy afrického pobřeží (Příbojové pásmo, 25. 1., 22:00) – Na nejjižnějším výběžku Afriky se scházejí její protilehlá pobřeží. Díky tomu vzniklo prostředí bohaté na nejrůznější mořské rostlinné i živočišné druhy. V seriálu uvidíte, jak se lachtani jihoafričtí, tučňáci brýloví a mořské želvy dělí o oceán společně s velkými bílými žraloky, delfíny, keporkaky a obrovským množstvím ryb.

Korzáři císaře Viléma (27. 1., 23:00) – V listopadu 1916 vyrazila německá nájezdní loď SMS Wolf na patnáctiměsíční zaoceánskou plavbu směrem k Austrálii a Papuji Nové Guineji. Loď dokonale maskovaná jako obchodní plavidlo měla zvláštní misi: škodit spojenecké námořní dopravě.

BRAND

Prima Zoom - Tajemství formule 1.
Autor: FTV Prima

Prima Zoom – Tajemství formule 1.

Tajemství formule 1 (28. 1., 22:00) – F1 patří k nejsledovanějším sportům na světě. Vozy, které se jich účastní, jsou tím nejlepším na čtyřech kolech, učiněnými zázraky nejmodernější techniky. Každý centimetr mají navržený tak, aby byly ještě rychlejší a bezpečnější. Ale i když se jezdci proslavili po celém světě, tajemství ukrytá pod kapotou formule 1 zůstávají prakticky neznámá.

Plnou parou vpřed (1. díl, 28. 1., 23:00) – Století páry bylo obdobím výjimečných změn, které zcela změnily tehdejší životní styl a ekonomiku. Seriál zachycuje vývoj železniční přepravy i to, jaké zanechal stopy na krajině i celé společnosti. Řeč bude i tom, jaké to je řídit impozantní historickou lokomotivu z 19. nebo počátku 20. století.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).