Hlavní navigace

Co s vesmírným odpadem, africké krásy nebo nová Hitlerova tajemství

 Autor: FTV Prima
UVNITŘ FOTOGALERIE A PROGRAMOVÉ SCHÉMA – Stanice Prima Zoom si na příští týden přichystala další dokumentární smršť.
Bohumil Herwig 21. 1. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Podívat se tak můžete například na záplavu žhavé lávy, která pokryla oblast stejně velkou, jako je dnešní Francie, příbojové pásmo u afrického pobřeží nebo na Korzáry císaře Viléma. Některé pořady si představme podrobněji.

Potíže s vesmírným odpadem (22. 1., 22:00) komplikuje nejen jeho narůstající množství, ale i to, že se pohybuje rychlostí až 27 tisíc km/h. Pořad rozebírá jeho nebezpečí a sleduje vědce, kteří se snaží vymyslet, jak se ho zbavit.

NAPSALI JSME: Vesmírní inženýři, tajemné lesy i velká říjnová revoluce. Podzimní menu na Prima Zoom

Kanál WAR – svět válek rozšiřuje pokrytí u slovenských operátorů

nové premiérové bloky 20.00–22.00 22.00–24.00
Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Odkaz dávných civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky

Vulkanická odysea (22. 1., 23:00) – Podívejte se, jak záplava žhavé lávy přispěla k vyhynutí dinosaurů a zároveň napomohla vývoji savců i vzniku úplně nových forem života.

Válečný odpad II (Itálie, 24. 1., 22:00). Víte, co se můžeme dozvědět díky harampádí, které po skončení války zůstalo ležet bez povšimnutí na opuštěných bojištích? Úplně všechno! David O‘Keefe a Wayne Abbot už patnáct let zkoumají bitevní pole po celém světě.

Prima Zoom - Síla Hitlerovy propagandy.
Autor: FTV Prima

Prima Zoom – Síla Hitlerovy propagandy.

Síla Hitlerovy propagandy (1. díl, 25. 1., 20:00) – Když se Adolf Hitler stal kancléřem Německé říše, stála před ním jedna z posledních překážek: jak donutit běžné Němce, aby podpořili jeho vizi? Seriál odhaluje, jak se Německo nechalo svést na scestí nacismu.

Krásy afrického pobřeží (Příbojové pásmo, 25. 1., 22:00) – Na nejjižnějším výběžku Afriky se scházejí její protilehlá pobřeží. Díky tomu vzniklo prostředí bohaté na nejrůznější mořské rostlinné i živočišné druhy. V seriálu uvidíte, jak se lachtani jihoafričtí, tučňáci brýloví a mořské želvy dělí o oceán společně s velkými bílými žraloky, delfíny, keporkaky a obrovským množstvím ryb.

Korzáři císaře Viléma (27. 1., 23:00) – V listopadu 1916 vyrazila německá nájezdní loď SMS Wolf na patnáctiměsíční zaoceánskou plavbu směrem k Austrálii a Papuji Nové Guineji. Loď dokonale maskovaná jako obchodní plavidlo měla zvláštní misi: škodit spojenecké námořní dopravě.

Prima Zoom - Tajemství formule 1.
Autor: FTV Prima

Prima Zoom – Tajemství formule 1.

Tajemství formule 1 (28. 1., 22:00) – F1 patří k nejsledovanějším sportům na světě. Vozy, které se jich účastní, jsou tím nejlepším na čtyřech kolech, učiněnými zázraky nejmodernější techniky. Každý centimetr mají navržený tak, aby byly ještě rychlejší a bezpečnější. Ale i když se jezdci proslavili po celém světě, tajemství ukrytá pod kapotou formule 1 zůstávají prakticky neznámá.

Plnou parou vpřed (1. díl, 28. 1., 23:00) – Století páry bylo obdobím výjimečných změn, které zcela změnily tehdejší životní styl a ekonomiku. Seriál zachycuje vývoj železniční přepravy i to, jaké zanechal stopy na krajině i celé společnosti. Řeč bude i tom, jaké to je řídit impozantní historickou lokomotivu z 19. nebo počátku 20. století.