Hlavní navigace

Co týden dal: Facebook zapíná jednosloupcovou Timeline a klíčový patent Applu neplatí

23. 12. 2012
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Lidé utíkají od PC k mobilním zařízením, testovat palubní WiFi jde s pomocí devíti tun brambor. Facebook je v USA nejvyhledávanější, Samsung (opět) žaluje Apple a Apple přišel o klíčový patent. Co ještě přinesl týden? Nová vánoční videa nebo konec dvousloupcové timeline.

It’s not Twitter — this is just the way the news works now je dlouhé a zajímavé čtení, které v zásadě říká, že „sociální“ (občanská) žurnalistika je prostě taková, jaká je. A hlavně že klasická žurnalistika nakonec není o nic lepší.

Viral Morgan Freeman Statement About Newtown Shooting Is Fake asi už nepřekvapí. Prostě Morgan Freeman nenapsal nic z toho, co si celý svět myslí, že napsal.

Perfect score for students' global hoax project pro ty, kdož snad ještě stále přemýšlejí nad orlem unášejícím malé dítě.

Twenty-five percent of PC owners may switch to other devices, reports the Center for the Digital Future and Bovitz, Inc. je hodně zajímavá věc. Čtvrtina uživatelů PC odejde za lepším. A hlavně pryč od klasického PC.

HARDWARE

Dell executive warned Ballmer to avoid Windows RT branding je informace s docela zajímavou pointou. Dell varoval Steva Ballmera, že „Windows RT“ zařízení by neměla používat značku Windows.

Jak otestovat palubní WiFi? Vezmete 20 tisíc liber brambor. A nasimulujete tak plné letadlo. Viz Boeing Used 20,000 Pounds of Potatoes to Test Its In-Flight Wi-Fi

It's Becoming Abundantly Clear That Google Doesn't Want To Share Android Anymore píše Business Insider – řeč je o „Xphone“ a snaze Googlu, aby Motorola vyrobila a dodávala telefon. Pořádný telefon.

Clés USB Starwars par Tribe jsou super kousky USB klíčenek.

WEBDESIGN, INTERNET

Tři poučná videa přímo od Google – a další můžete zkusit ještě tady a tady.

Facebook the Year’s Top Search Term, Most Visited Website – co nejvíce hledali lidé v USA? Facebook, Youtube a Cragslist.

SOFTWARE

„Několik tisíc“ hráčů Diablo 3 dostalo ban za používaní botů, tedy softwaru, který jim umožňuje ovládat hru. Viz Diablo 3 account bans issued to “several thousand” players using bots

Oracle releases VirtualBox 4.2.6 kdyby, čirou náhodou, někdo nevěděl o tomhle hodně užitečném virtualizačním nástroji.

BEZPEČNOST, SOUKROMÍ, PRÁVO

TOS Cheat Sheet: Instagram, Facebook, Twitter, Flickr je užitečné (byť pouze základní) srovnání Podmínek užívání Instagramu, Facebooku, Twitteru a Flickru.

Author's Book Removed From Amazon By Bogus Trademark Claim je hodně zajímavý příběh. Kniha obsahující slovní spojení „space marine“  byla odstraněna z Amazon.com na základě stížnosti na porušování známkového práva. Právě na tato dvě slova.

Italian Court Comes To Its Senses, Says Google Execs In US Not Responsible For Kids Uploading Video znamená, že v Itálii nejspíš mají soudce používající mozek. Ale až u odvolacích soudů.

Report: Samsung suing Apple over Notification Center aneb je tu další žaloba mezi Samsungem a Applem. Nakonec, proč ne. Samsung žaluje Apple za porušení patentu prostřednictvím Notification Center na iOSu.

U.S. Patent Office Rejects Apple's Critical „Pinch To Zoom“ Patent je poměrně podstatná událost. Americký patentový úřad prohlásil klíčový patent Apple za neplatný.

UK copyright reform affects fair use, format-shifting and big data je příklad toho, jak je nutné reagovat na měnící se digitální svět okolo. Britská vláda představila zásady reformy copyrightu, který ostrovní právní prostředí posouvá k americkému principu „fair use“.

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

NRA's Social Silence Group shuts down Facebook, goes mute on Twitter vám možná podle zkratky nic neřekne, ale jde o National Rifle Association a z „rifle“ je jasné, že jde o zbraně. Z Twitteru NRA zmizela po střelbě v Auroře. A v sobotu organizace zrušila i účet na Facebooku. A to tam měli 1,7 milionu fanoušků.

Fatální selhání – jen tak lze označit rok a několik měsíců existence dvousloupcové TIMELINE podoby Facebooku. A teď Facebook některým lidem zapnul jednosloupcovou podobu. Viz Facebook Single Column Timeline Design Rolls Out

Má Path šanci prorazit coby vyhledávací stroj ve vašich sociálních sítích? Viz Path Wants to Become Your Social Search Engine

REKLAMA A MARKETING

The 30 Freakiest Ads of 2012 je přesně tím, co titulek slibuje. Třicet nejděsivějších spotů v roce 2012. A konkurence je opravdu silná.

MICROSOFT: A SMALL DEMONSTRATION je pokus Microsoftu o virál ukazující, že nový Metro styl je tak jednoduchý, že to zvládá i malé dítě.

Vánoční reklama od Apple:

A samozřejmě, vánoční reklama od Google

MOBILNÍ APLIKACE

How World Landmarks Look in Apple vs. Google Maps srovnává světové monumenty v Google a Apple mapách.

STARTUPY A EKONOMIKA

REVEALED: The Full Story Of How Facebook IPO Buyers Got Screwed je zajímavé čtení o tom, jak dopadlo IPO Facebooku. A dopadlo samozřejmě katastrofálně.

Oracle Picks Up Marketing Software Firm Eloqua for $871 Million a míří na SaaS v podobě cloudově orientovaného softwaru pro automatizaci marketingu a dalších podobných věcí. Zajímavé na Eloqua je, že řešení je B2B.

Uživatel Facebooku představuje příjem ve výši pěti dolarů ročně. Což, popravdě, je hodně málo. Více v This Is How Facebook Tried to Make Money Off You

$140,000 Kickstarter Project Learns: Don't Mess With Apple aneb je Apple tím, kdo má konečně slovo v tom, jestli někdo smí (či nesmí) použít jejich konektor? Ale podle Apple changes tack on Lightning licensing, Kickstarter saved je to nakonec všechno opět jinak.

MM socky3

INFOGRAFIKA

Search Engine Market Share November 2012 je sice velmi základní infografika, ale můžete se poučit o tom, jak se vyvíjí trh s vyhledávači. V USA samozřejmě, v Česku stále nevíme jak to mezi Google a Seznamem vlastně je.

Co se (většinou) nedostalo do článků a stojí z právě uplynulého týdne za pozornost. Mohlo by se hodit, mohlo by zaujmout, možná to prostě jenom nějak tak uniklo v záplavě stovek článků a zpráv, které se uplynulém týdnu objevily. Ručně tříděné ze stovek zdrojů a tisíců přečtených zpráv. V drtivé většina zahraničních. Vzniká průběžně celý týden. Pokud chcete seriál sledovat, má vlastní štítek v podobě #TYDEN

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.