Hlavní navigace

Co týden dal: Filmová studia pirátí filmy a hackeři půjdou po zdravotních datech

30. 12. 2012
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Facebook Poke nezaujalo, blogy o jídle zabíjejí radost z vaření, nový iPad už v září a navíc se prý pracuje na iHodinkách. Několik užitečných typů pro tvůrce webů a majitele Raspberry Pi. Co dál? Inky chce znovu vynalézt e-mail, Instagram čelí žalobě, stejně tak Pinterest. Poslední „co týden dal“ v roce 2012 je tu.

“Whatever” Still Viewed as Most Annoying Word or Phrase, Just Sayin’ - nejvíce neoblíbené slovo je „whatever“. Následují „like“, „you know“, „just sain“, „twitterverse“ a „gotcha“.

An Updated Guide to Google Webmaster Tools je dobré shrnutí toho, co užitečného najdete v Google Webmaster Tools. Pomůcce, na kterou řada provozovatelů webů zapomíná.

Snapchat rises: Why Poke’s decline shows Facebook’s inability to invent aneb zamyšlení nad tím, kam se poděla inovativnost a vynalézavost u Facebooku. Poke je kopií úspěšné aplikace Snapchat. A pár dní po uvedení se kopie propadla v App Store do čtvrté desítky v žebříčku. Prostě o Poke není zájem.

A tohle, tohle je dobrá otázka: Are Food Blogs Killing the Joy of Cooking?

Zvláštní, co všechno sociální sítě ovlivňují. Je zapotřebí zákon zakazující zaměstnavatelům a školám vyžadovat od zaměstnanců a studentů přihlašovací údaje do sociálních sítí? Viz Michigan Passes Law to Protect Social Media Accounts

HARDWARE

Rumor: Thinner, lighter next generation iPad coming in March 2013 aneb příští generace iPadu má přijít už v březnu 2013. A prý bude ještě tenčí a lehčí.

Toshiba to take on Lytro with refocusing smartphone camera se dalo čekat, Lytro nemohlo zůstat osamocené. Překvapivě je to ale Toshiba, kdo mu chce konkurovat.

Will Apple Launch an iPhone Smartwatch in 2013? je dobrá otázka. Hodinky od Apple? iWatch? Spolupráce Apple a Intelu, vybavené Bluetooth a propojitelné s iPhone.

10 Raspberry Pi creations that show how amazing the tiny PC can be pro ty z vás, kdo mají rádi hračky jako Raspberry Pi

Historie herních konzolí Nintendo v podobě videa – http://vimeo.com/54596361

WEBDESIGN, INTERNET

All Google Easter Eggs from 2012 by se vám mohlo hodit.

Google překvapivě těsně před Štědrým dnem vypustil do světa další Pandu, tedy update algoritmů svého vyhledávání. Viz Official: It’s Google Panda Update 23, Impacting ~1.3% Of Queries

Only 5% Of News Publishers Use The Google News Keywords Meta Tag asi nebude moc překvapující. Měsíc starou možnost použití META pro ovlivnění Google News moc online novin nepoužívá.

We Love Icon Fonts: Open Source Directory for Free Icon Fonts je přesně tím, co titulek napovídá. Open Source zdroj pro zdarma dostupné fonty pro ikonky.

Create.js – InPage Editing for Content Management Systems Using HTML5 a pokud to chápete jako další WYSIWYG editor, tak ano. Ale tenhle je HTML 5.

SOFTWARE

VLC pro Windows 8 bude, možná i díky tomu, že se podařilo (přes Kickstarter) zajistit finance. Viz VLC successfully crowd funds Windows 8 port

Inky Plans To Reinvent Email (For Real This Time) a otázka je, zda to skutečně je možné. Je možné znovu vynalézt e-mail?

BEZPEČNOST, SOUKROMÍ, PRÁVO

Mark Zuckerberg's Sister Freaks Out After Someone Tweets Private Family Photo je poučný příběh o tom, že sestra Marka Zuckerberga (ještě nedávno mezi šéfy Facebooku) poněkud nechápe, že cokoliv napíše na Facebook, je zveřejněné ve veřejném prostoru.

Instagram a jeho nové Podmínky užívání už čelí hromadné žalobě. Viz Instagram Slammed With Class Action Lawsuit. Hlas proti ovšem říká, že je to nesmysl, viz Instagram privacy lawsuit is nonsense say experts

Hollywood Studios Caught Pirating Movies via BitTorrent asi nepřekvapí. Nebo jste snad čekali, že by v Hollywoodu nepoužívali BitTorrent?

Hackeři se v roce 2013 budou prý zajímat o data týkající se zdraví lidí. Viz Medical Data Is the Next Target for Hackers in 2013

Amazon Pulls Self-Published Memoir About Star Wars Because It References “Star Wars” aneb jak to dopadne, když napíšete knihu o svém vlastním životě a v názvu použijete „Star Wars“.

Hole in W3 Total Cache WordPress plugin exposes site database info by měl být vhodný článek pro kohokoliv, kdo používá WordPress a W3 Total Cache.

Pinterest draws lawsuit from failed sharing site founder aneb vítejte do světa, kde každá úspěšná služba dříve či později dojde k sporům o to, kdo ji vlastně založil, nezaložil, a co kdo komu slíbil či neslíbil.

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Who’s Winning with Pinterest? obsahuje užitečná data o Pinterest.com – návštěvnost a nějaké ty další ukazatele.

Twitter-based MMORPG accused of stealing artwork aneb všude na světě se krade. Řeč je o Tweeria a jejich zvláštní zálibě vykrádat grafiku z herních karet pro World of Warcraft.

Mail.ru kills its Twitter killer, wants a bigger slice of VK aneb končí ruské snahy o konkurenci Twitteru. Futubra končí.

CityVille 2 se nedaří, na začátku prosince měla tato hra od Zyngy přes 3,8 milionu denních aktivních uživatelů, na konci měsíce už jenom 570 tisíc. Viz Two months after launch, CityVille 2′s traffic plummets

Instagram Denies Reports Of 25 Percent Drop In Users After ToS Drama aneb Instagram popírá, že by přišel o čtvrtinu uživatelů po aféře s Podmínkami užití.

REKLAMA A MARKETING

WITH GOOGLE’S 2012 ZEITGEIST, YOU WON’T LEARN MUCH. WHY? se zamýšlí na tím, proč se z aktuálního Zeitgeistu nic moc nedovíte.

MOBILNÍ APLIKACE

Google Picks 12 Top Android Apps of 2012 a vám by se to mohlo hodit. Třeba jako inspirace.

STARTUPY A EKONOMIKA

Wikimedia Foundation Raises $25M In Donations Over 9 Days a samozřejmě v tradičně nepřehlédnutelné „kampani“. Ale 25 milionů dolarů za devět dní, to je skvělé.

ebf - tip do článku - debata

INFOGRAFIKA

Kdy nejlépe zveřejňovat příspěvky na Facebooku? Den v týdnu ovlivňuje viditelnost příspěvků, stejně tak jako míru zpětné vazby. Samozřejmě záleží hodně na složení fanoušků stránky, ale podle SEO agentury Lipchin jsou velké rozdíly i mezi jednotlivými produktovými kategoriemi. Nezapomeňte ale, že výsledky se nemusí nutně týkat přesně české kotliny. Viz Best Days To Post, Segmented By Industry. A hodit se bude určitě i pokračování – Facebook Wall Post Cheat Sheet to Increase Interaction

Co se (většinou) nedostalo do článků a stojí z právě uplynulého týdne za pozornost. Mohlo by se hodit, mohlo by zaujmout, možná to prostě jenom nějak tak uniklo v záplavě stovek článků a zpráv, které se uplynulém týdnu objevily. Ručně tříděné ze stovek zdrojů a tisíců přečtených zpráv. V drtivé většina zahraničních. Vzniká průběžně celý týden. Pokud chcete seriál sledovat, má vlastní štítek v podobě #TYDEN

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).