Hlavní navigace

Co týden dal: Google Glass kam se podíváš a hacknutý Microsoft

24. 2. 2013
Doba čtení: 7 minut

Sdílet

 Autor: Google
Proč jsme závislí na pornu, kolikrát ještě bude Facebook děravý, proč Vatikán ruší papežův Twitter, a hackuje weby tajná jednotka čínské armády? Aneb: co přinesl tento #TYDEN.

Here's Why You're Addicted to Porn. A to je asi dobré vědět, že?

CG Robogirl & Guy Concepts aneb něco pro milovníky robotů. Snad čtenáři Lupy prominou.

Apple Insights on the Post-Jobs Era From Jony Ive, Woz and Art Levinson přináší jasnou odpověď na to, jaký je život „po Steve Jobsovi“. A ta zní: „Weird“.

Google Reads your Email… ano, Google si čte vaše e-maily.

Až si budete chtít něco vyfotit v letadle, tak si nejprve přečtěte, zda můžete. Lehce se vám totiž může stát, že vás za jednu fotku z letadla vyprovodí. Viz Thrown Off a United Airlines Flight for Taking Pictures!

Opět další bezpečnostní chyba Facebooku? Chyba v implementaci OAUTH znamenala, že se útočník mohl dostat na jakýkoliv profil na Facebooku. Chyba je sice již opravena, ale stále to znamená totéž. Na Facebooku nemáte a nikdy nemůžete mít soukromí. Viz Security Flaw Gives Hacker Full Access to Facebook Profiles

HARDWARE

Welcome to a world through Glassříká Google. Ale moc nejásejme, protože Google Glass Will Be On Sale By End Of 2013, Cost Less Than $1,500 (ano, Google Glass budou k dostání sice už na konci letošního roku, ale s cenou „pod“ 1500 USD).

Apple má nový patent a ještě více se tím pádem mluví o iHodinkách. Viz Apple's Slap-Bracelet Patent Turns Up The Heat On iWatch Rumors

Google Glass could get a dose of style from Warby Parker značí, že to asi s brýlemi myslí Google vážně. Ony totiž nejenom musí fungovat, ale ještě musí dobře vypadat.

Fotografie brýlí od Google hledejte v Google Glass a nějaké to povídání na toto téma v Why Brands Are Already Looking at Google Glass, and Why Apple Should Be Worried. A pokud byste toužili po alternativě, zkuste 6 Visions Of Augmented Reality That Aren't Google Glass. Samozřejmě by tu bylo i video:

Samsung Unveils Its New iPad Mini Competitor, The Galaxy Note 8.0 a bude mít samozřejmě 8" displej, S Pen stylus a prozatím nejasnou cenu. Na trh by měl jít ale až ve druhém čtvrtletí tohoto roku. A pokud chcete, tak ještě třeba viz Samsung Launches the Galaxy Note 8.0

Google's Chromebook Pixel Hits The Market znamená, že Google umí udělat špičkový design notebooku. Ale je otázkou, jestli Chrome OS je ta správná volba. 

WEBDESIGN, INTERNET

No Two Web Pages Separated by More Than 19 Clicks, Study Says můžete a nemusíte brát vážně. Prý neexistují na webu dvě stránky, které by měly k sobě dál než 19 kliknutí.

Je to tak, Yahoo má zbrusu nový design. Od středy vypadá jako něco, co nedokážu přesně pojmenovat. Nová podoba hlavní stránky mi nijak moc neříká, jestli je Yahoo obsahově orientované. Nebo jestli je to snad portál. Nebo jestli je to snad něco jiného. Nevím. Ale je docela dobře možné, že to vlastně pořádně neví samo Yahoo.

Visual Link Explorer – The Easiest & Most Powerful way to Visualize Backlinks  vypadá jako hodně dobrá pomůcka pro SEO.

Create Favicons Online With These 5 Useful Tools by mohlo být užitečné. Čas od času taky řeším potřebu Favicon.ico. A vrhám se většinou do Google, aby mi našel něco, co půjde použít snadno a rychle.

SOFTWARE

15 Things You Never Knew You Could Do On Dropbox by vás mohlo inspirovat, k čemu vlastně (ještě) můžete použít Dropbox.

Google Maps, Now in Industrial Strength! se sice prozatím naší malé republiky netýká, ale přesto je to zajímavé. General Electric spojuje síly s Googlem a bude používat Mapy Google ve svém GIS.

Sony PlayStation 4 oznámeno. Sice nevíme, jak bude vypadat, ale detailů víme hodně. A objevilo se i hodně videí. Jedno je ale jisté, zůstává hodně otázek. Viz například 8 Questions We Still Have About the PlayStation 4

BEZPEČNOST, SOUKROMÍ, PRÁVO

Že by skutečně za všemi těmi hackerskými útoky stála utajovaná jednotka Čínské lidové armády? Viz Secretive Chinese Army Unit Blamed for Costly Cyberattacks

RIAA: Google Isn't Trying Hard Enough To Make Piracy Disappear From The Internet je ukázka tlaku, kterému Google čelí. „Vlastníci práv“ by hodně moc chtěli mít v ruce absolutní moc.

Hacknuté účty Burger King a Jeep na Twitteru nepřinesly žádné lepší zabezpečení účtů na této sociální sítí. Jediné, co Twitteru udělal, je, že bude posílat bezpečnější e-maily. Viz Introducing DMARC for Twitter.com emails

A Microsoft říká, Yes, We Got Hacked Too. Schéma je stejné jako v předchozích případech: počítače byly malwarem napadeny při návštěvě webu.

How to Fake your Location in Google Chrome je povedený tip na praktické využití Chrome.

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Kupujte si falešné sledující na Twitteru, jak chcete, u Kloutu vám to nepomůže. Ale ani vás to nepoškodí. Prostě to nemá žádný vliv. Viz I Bought 10,000 Fake Twitter Followers. Why Didn’t Klout, Kred (or Others) Notice?

Nezapomeňte, vstoupilo v platnost omezení délky Tweetu obsahujících odkaz – 117 znaků, pokud odkaz používá https, 118, pokud je to obyčejný odkaz.

Facebook prý ovlivňuje vaši náladu více než jiné sociální sítě. Viz Facebook Influences Your Mood More Than Any Social Network

Může někdo starší 108 (některé články uvádějí 104) let používat regulérně Facebook? Nemůže. Viz Facebook Apparently Doesn't Believe Anyone Over 100 Could Use The Service, 108 Year Old Has To Lie

15 Brands On Vine That Are Getting It Right by se mohlo hodit těm, kdo potřebují inspiraci, jak na Vine.

Facebook objevil, že mu to špatně počítalo, viz Facebook Page Insights Reporting Update a případně Facebook's Page Insights Have Been Misreported For Months

NASCAR se snaží zastavit nezastavitelné. Viz Horrific Race Video Hits YouTube, NASCAR Has It Taken Down a též viz A Race, a Crash and the Nascar Approach to YouTube Video Takedowns. A možná se tolik snaží, protože NASCAR má čerstvou kampaň od Ogilvy.

Tohle je takové zvláštní. Vatikán posledního února zruší účet papeže na Twitteru. Viz Pope's Twitter account to close as he leaves office, Vatican Radio says.

REKLAMA A MARKETING

[Guest Post] How We Increased Our “Shareability” By 50% se věnuje tomu, jestli je lepší mít na webu něco jako AddThis (mnoho možností sdílení) nebo jenom Facebook Like (Líbí).

Google has killed Android (the brand) a zařazení do marketingu je pro tento článek správné. Google potřebuje „márketovat“ (to je prosím pěkně opravdu používané „české“ slovo) Google. Ne Android.

Zappos můžeme zařadit mezi giganty v e-commerci. Možná bude zajímavé si přečíst, co si šéf jejich mobilní divize myslí o m-commerci. Viz Zappos Takes a Close Look at Consumers' Mcommerce Patterns

Microsoft má nový reklamní spot pro Outlook. 

Dell to také zkouší s nápaditou reklamou. 

MOBILNÍ APLIKACE

Report: Mobile game spending beats handheld games in Q4 2012 je dobrá i špatná zpráva. Pro mobilní hry dobrá, pro herní konzole špatná.

PayPal prepares Here mobile payments for European launch by znělo jako skvělá zpráva, kdyby samozřejmě Česko v tomto ohledu patřilo do „Evropy“. Což, jak víme z řady dalších případů, prostě nepatří.

STARTUPY A EKONOMIKA

Pinterest Gets a Billion-Dollar Bump, Pins More Cash to Its Boards aneb Pinterest získal další financování a 200 milionů dolarů vůbec není málo.

After buying IGN, Ziff Davis is shutting down UGO, 1UP, and GameSpy aneb končí www.1up.com, www.ugo.comwww.gamespy.com

Marissa Mayer nemá pochopení pro zaměstnance pracující z domova. Buď budou chodit do práce, nebo dostanou padáka. Viz “Physically Together”: Here’s the Internal Yahoo No-Work-From-Home Memo for Remote Workers and Maybe More

INFOGRAFIKA

Facts, Facts, Facts: The Anatomy of a Successful Resume (Infographic) třeba využijete, až budete psát svůj životopis. Úspěšný životopis.

‚Social Wars‘ Infographic Compares the Forces of Google, Facebook ukazuje, že snažit se za každou cenu o originální infografiku ještě nemusí znamenat, že vznikne něco srozumitelného.

Behind the Facebook Like Button [infographic] obsahuje pár zajímavých čísel.

BRAND23 Workshop

A Ink Cost’s More Than Human [Infographic] vlastně taky obsahuje pár zajímavých čísel. Ta ukazují, že inkoust do tiskárny stojí víc než lidská krev. A ještě víc než vodka či Red Bull. 

Co se (většinou) nedostalo do článků a stojí z právě uplynulého týdne za pozornost. Mohlo by se hodit, mohlo by zaujmout, možná to prostě jenom nějak tak uniklo v záplavě stovek článků a zpráv, které se uplynulém týdnu objevily. Ručně tříděné ze stovek zdrojů a tisíců přečtených zpráv. V drtivé většina zahraničních. Vzniká průběžně celý týden. Pokud chcete seriál sledovat, má vlastní štítek v podobě #TYDEN

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).