Hlavní navigace

Co týden dal: Nová OpenCard hacknuta a slovenský prezident pokládá RSS za deník

6. 1. 2013
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Apple nakonec nekoupí Waze, Forbes je na iPadu, Kia nabídne v autech mapy od Google, Avis koupil Zipcar a doporučení na Linkedin se proměňují ve frašku. Co dál přinesl týden? DMCA stížnost na ukradenou přihlašovací obrazovku, nutnost platit za písničku „Happy birthday to you“ nebo čísla okolo „třikrát a dost“ z Francie.

Trochu humoru na začátek, byť možná trochu černého. Nejenom v Čechách máme negramotné politiky. Viz Gašparovič objavil nový denník RSS

Patentové právo je možná zlo, ale to, co vymýšlejí aktuálně patentoví trolové, je hodně silné kafe. Máte scanner, který umí funkci „scan to email“? Možná vám přijde dopis s požadavkem na zaplacení 1000 USD za každého zaměstnance firmy. Viz Patent Troll Shell Companies Shake Down Small Businesses For $1k Per Employee For Using Network Scanner

Belgian media planning shared digital content passport zní dobře, otázkou je, jak dobře to dopadne. Belgická média budou mít „společnou“ identifikaci uživatelů, aby lépe věděla, co lidé čtou. A samozřejmě, to je taky důležité, aby je mohla začít kasírovat.

HARDWARE

Tobii REX Eye Tracker for Windows 8 by mohla být užitečná pomůcka, viz World's First Eye-Tracking PC Accessory to Launch in 2013

Google Glass lead says project is still a work in progress aneb brýle od Google jsou stále v rozpracovaném stavu.

Americký Consumer Report označil iPhone 5 za nejhorší z nejlepších chytrých telefonů. Viz Consumer Reports Says Apple's iPhone 5 Is The Worst Of The Top Smartphones

Android 4.x nears 40 percent share in new Google numbers začíná vypadat trochu lépe. Bohužel stále platí, že řada výrobců telefonů a tabletů s Androidem si výrazně ulehčila život. A setkáte se i s hodně starými verzemi.

WEBDESIGN, INTERNET

The Top 5 Website UX Trends of 2012 říká, že pětice trendu webdesignu pro rok 2012 je: jednostránkové weby, nekonečné rolování, navigace zůstávající  viditelná i při rolování, smrt „estetiky webu 2.0“ a návrat typografie.

Pakistan lifts YouTube ban, reinstates ban minutes later to říká dostatečně jasně. YouTube je v Pákistánu stále nedostupná služba.

Vexing Viewports může být docela užitečné čtení na téma stále se zvětšujícího rozlišení displejů na tabletech a mobilech. Ale ne vždy se zvětšující velikosti displeje.

Zajímavý pohled na Pinterest a jejich zkušenosti s Cloudem: Pinterest Cut Costs From $54 To $20 Per Hour By Automatically Shutting Down Systems

Facebook – New Look & Concept naštěstí není návrh Facebooku, ale jeho autorem je někoho „cizí“. Hodně odvážný návrh na redesign Facebooku.

Mobilní Mapy od Google nefungují na Windows Phone 8. A pokud chcete vědět proč, pokračujte do This is Why You Can't Access Google Maps on Windows Phone

SOFTWARE

10 Best Video Games of 2012 vám třeba pomůže objevit hru, kterou si budete chtít zahrát.

WebOS pro Google Nexus 7. Viz Google Nexus 7 Runs webOS Smoothly

In France, 92% of Pirates Never Receive a Second Warning Letter… nabízí zajímavý pohled na čísla okolo HADOPI, francouzského „třikrát a dost“. 1,25 milionu prvních varování, 100 tisíc druhých, 340 třetích a nakonec 14 případů předaných vyšetřovatelům.

Snem některých tvůrců softwaru je svázat prodaný software jednou provždy s konkrétním člověkem. Sony na to má patent. Viz Sony patents tech to tie discs to user IDs

BEZPEČNOST, SOUKROMÍ, PRÁVO

Pokud nerozumíte jasně, tak „nová“ a „bezpečná“ pražská OpenCard samozřejmě není bezpečná. Stejně jako předchozí verze je hacknutelná. Viz MILKING THE DIGITAL CASH COW

Microsoft Security Advisory (2794220) přináší tolik oblíbenou možnost „Remote Code Execution“. Jinými slovy, díra v IE (všech verzí) (do verze 8) je zneužitelná ke spuštění útočného kódu.

Ano, i na „Happy birthday to You“ existuje copyright. A za používání se musí platit poplatky. Viz The Quest For A Copyright-Free Happy Birthday Song

A chcete něco dalšího hodně absurdního? Tak zkuste DMCA Nonsense: Your Default Login Page Is A Ripoff Of Our Default Login Page!

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

LinkedIn's Endorsements Have Become Meaningless si všímá toho, kam došla „doporučení“ u Linkedin. Respektive jak dopadla – vlivem toho, že stačí jedním kliknutí někomu přiřadit „nálepku“.

Guy Claims Pinterest Is A Ripoff Of His Failed, Unrelated Site je zajímavý příběh, který ale ve skutečnosti vypadá jako typický případ někoho, kdo se chce přiživit na úspěchu Pinterestu.

Teen Arrested After Posting Drunken Driving Exploits On Facebook je asi vcelku poučné. Když už řídíte pod vlivem a bouráte auta, tak se o tom pak nezmiňujte na Facebooku.

REKLAMA A MARKETING

Avis Buys Zipcar as Public Debates a Test Drive je vhodné poučení o tom, jak je důležité si připravit komunikaci (a PR).

French ISP Free Blocks All Web Advertising vypadá na další kolo války Francie proti Google. Tamní ISP jménem „Free“ blokuje kompletně všechnu inzerci. Pokud ji jeho zákazníci chtějí vidět, musí si změnit nastavení routeru. Nebo šlo prostě o chybičku beta verze? Viz French ISP blocks online ads by default – just a beta feature glitch?

Apple a nový spot na iPhone 5 jménem „Dream“ („Sen“) 

A s novým spotem samozřejmě přišel i Google – Google Play a „New Me“ 

MOBILNÍ APLIKACE

Kia to Integrate Google Maps and Places Into Its Cars zní hodně zajímavě. Mapy od Google přímo v autě.

Taková trochu revoluce – Forbes Magazine Finally Hits Apple Newsstand

STARTUPY A EKONOMIKA

Let's All Shed Tears For The Crappy Startups That Can't Raise Any More Money je další příznak toho, že snad konečně mizí éra obdivování startupů a cpaní peněz do každé hlouposti.

Kupodivu se stále ještě řeší to, jestli nakonec Apple koupí Waze či nikoliv, viz Rumor has Apple considering buyout of mapping service Waze. Ke konci týdne se to ale změnilo v jasné ne – Waze prý nabídku na koupi odmítlo, chtělo 750 milionů dolarů, Apple nabízelo jenom 500 milionů. 

Microsoft Is Fast Turning Into A Sideshow od Forbesu nenechává na Microsoftu nit suchou. Windows 8 je selhání, Windows Phone 8 je selhání.

Microsoft Wins Out Over Apple And Google, Acquires Home Entertainment And Automation Company R2 Studios aneb R2 Studio koupil nakonec Microsoft.

KL24

Eight Percent of Amazon’s Sales Are Coming From Mobile je zajímavé číslo. Osm procent prodejů na Amazonu přichází přes mobily.

 Co se (většinou) nedostalo do článků a stojí z právě uplynulého týdne za pozornost. Mohlo by se hodit, mohlo by zaujmout, možná to prostě jenom nějak tak uniklo v záplavě stovek článků a zpráv, které se uplynulém týdnu objevily. Ručně tříděné ze stovek zdrojů a tisíců přečtených zpráv. V drtivé většina zahraničních. Vzniká průběžně celý týden. Pokud chcete seriál sledovat, má vlastní štítek v podobě #TYDEN

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).