Hlavní navigace

Comeback Světlany Zárubové – Witowské v České televizi se nekoná

25. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 1. 2011

Světlana Zárubová – Witowská se nakonec nadobro nevrátí do České televize, odkud odcházela v roce 2006 do televize Prima jako nová moderátorka hlavních zpráv. Zárubová se sice minulý týden objevila na programu ČT 1 jako druhá moderátorka pořadu Sama doma pro ženy v domácnosti a na mateřské dovolené, ze strany veřejnoprávní televize šlo ale o zkoušku, po které se rozhodla hledat jinou moderátorku.

K TÉMATU: Světlana Zárubová-Witowská se vrací do ČT, bude moderovat Sama doma

Světlana odvedla slušný výkon, ale typologicky hledáme trochu jinou osobnost, řekl deníku Blesk mluvčí ČT Ladislav Šticha. Z Primy odešla Zárubová ke konci loňského roku poté, co se nepohodla s vedením zpravodajství na snížení svého úvazku. Šéfredaktorce zpravodajství Primy Jitce Obzinové také vadilo, že Zárubová neinformovala dopředu o své svatbě a plánované změně příjmení na Witowská, čehož chtěla Prima marketingově využít.

ICTZ23

ROZHOVOR: Sandra Parmová: Nabídka z Primy přišla až po příhodě s Krťou

Zárubovou na Primě od Nového roku vystřídala po boku moderátora Romana Fojty další tvář veřejnoprávní televize, dřívější moderátorka Studia Burza na ČT 24 Sandra Parmová. Tu si diváci spojují především s příhodou, kdy se technickým nedopatřením dostala do živého vysílání ČT 24, jak si telefonuje se zvukařem ČT „Krťou“. Díky této příhodě se Parmová patrně dostala i do hledáčku Primy a ta jí nabídla původní místo Zárubové – Witowské.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.