Hlavní navigace

Commodore křísí legendární značku. Podívejte se, jak vypadá nová Amiga Mini

23. 3. 2012
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Retro vlna zasáhla už i svět počítačů. Po nedávném remaku osmibitového Commodore 64 (zůstalo jen šasi, uvnitř jsou moderní vnitřnosti) uvádí stejný výrobce na americký trh také novou Amigu. Design hliníkového stroje je nový, ale dostatečně retro. Ze všeho nejvíc ovšem připomíná první generaci Mac Mini. Uvnitř skrývá CPU Sandy Bridge Core i7 na 3,5 GHz, grafická karta NVIDIA GeForce GT 430 GPU, 16GB RAM, optická mechanika Blue-Ray a pevný disk o kapacitě 1TB. Vše pohání operační systém Commodore…

Retro vlna zasáhla už i svět počítačů. Po nedávném remaku osmibitového Commodore 64 (zůstalo jen šasi, uvnitř jsou moderní vnitřnosti) uvádí stejný výrobce na americký trh také novou Amigu.

Design hliníkového stroje je nový, ale dostatečně retro. Ze všeho nejvíc ovšem připomíná první generaci Mac Mini. Uvnitř skrývá CPU Sandy Bridge Core i7 na 3,5 GHz, grafická karta NVIDIA GeForce GT 430 GPU, 16GB RAM, optická mechanika Blue-Ray a pevný disk o kapacitě 1TB. Vše pohání operační systém Commodore OS Vision. Je založen na Linuxu, ale obsahuje množství retro prvků. Výkonný stroj přijde zájemce na 2 495 dolarů (28 tisíc korun).

Zdroj: The Verge

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).