Hlavní navigace

Copy.com podporuje Chromecast

16. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kromě podpory zařízení Chromecast třetí generace mobilní aplikace cloudového úložiště Copy.com přináší upravené uživatelské rozhraní, ale také vyšší systémové požadavky.

Cloudové úložiště Copy.com provozované společností Barracuda Networks se dočkalo třetí generace své mobilní aplikace pro Android. Kromě úprav uživatelského prostředí jako hlavní novinku přináší podporu zařízení Google Chromecast pro přehrávání videa, poslech hudby a prohlížení fotografií z cloudu prostřednictvím televizoru.

Z upraveného uživatelského prostředí aplikace Copy.com pro Android se lze nově připojit k zařízení Google Chromecast.

S příchodem třetí generace mobilní aplikace Copy.com se zvyšují její požadavky na systém. Ještě nedávno stačil Android 2.1 nebo vyšší. Nyní mobilní aplikace Copy.com vyžaduje Android 4.0.3 a vyšší. Dle posledních statistik přístupů na Google Play ale přesto Copy.com podporuje téměř 86 % zařízení se systémem Android.

Cloud23

Úložiště Copy.com poskytuje svým uživatelům ihned po registraci zdarma prostor o kapacitě 15 GB. Stejně jako dnes Google Drive či Microsoft OneDrive. Copy má ovšem nebývale štědrý referenční program, s nímž je možné díky doporučování služby přátelům kapacitu úložiště zdarma navýšit třeba i na stovky gigabajtů.

Nejen prohlížení fotek uložených v cloudu na televizní obrazovce lze jednoduše ovládat z aplikace Copy.com v mobilu či tabletu.

Kapacitu lze rovněž navýšit za poplatek. Třeba na 250 GB za měsíční poplatek 9,99 USD či zvýhodněný roční poplatek 99 USD. Případně na 500 GB měsíčně za 14,99 USD či ročně za 149 USD. Synchronizační utilita je k dispozici pro Windows, Mac a Linux. Z mobilních platforem se podpoře těší Android spolu s iOS.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).