Hlavní navigace

Country no.1 bude mít možná více verzí, provozovatel připravuje dětskou televizi

26. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Satelitní distribuce tematické stanice je v tuto chvíli ve fázi příprav a nelze přesně říci, kdy bude vysílání na Astře spuštěno. Provozovatel je ho schopný rozjet do jednoho týdne.

Tematický kanál Country no.1, který je dostupný prostřednictvím terestrického multiplexu 4 a v nabídkách kabelovýchIPTV operátorů, se možná dočká více verzí. Tento krok souvisí s přípravou dětské televize TV písnička, který chce jeho provozovatel, společnost Česká muzika hudebníka Karla Peterky, rozjet. O přípravě dalšího tematického programu dnes informuje server MediaGuru.cz. Vše si musíme promyslet. Bude záležet na tom, kdy dostaneme satelitní licenci pro Country no.1, o kterou požádáme vysílací radu. Nevylučuji, že na satelitu a v DVB-T nabídneme nakonec odlišné vysílání, sdělil DigiZone.cz výkonný šéf stanice Robert Kvapil.

Mobile Internet Forum 2022

NEPŘEHLÉDNĚTE: Country no. 1 míří na satelit Astra, od České televize získá domácí country hity

Satelitní distribuce je v tuto chvíli ve fázi příprav a nelze přesně říci, kdy bude vysílání na Astře spuštěno. Až dostaneme licenci od vysílací rady, jsme schopni odstartovat teoreticky do jednoho týdne, doplnil Kvapil. Který operátor by zajišťovat pro Country no.1 satelitní distribuci, nechtěl výkonný ředitel stanice prozradit. Dětská stanice TV písnička, která by měla odstartovat již 6. prosince, má fungovat na podobném principu jako dvojice stanic ČT :D (Déčko) a ČT art. I ty se o svou programovou pozici dělí. Společnost Česká muzika provozuje kromě Country no.1 také hudební stanici Šlágr TV. Ta je dostupná v řadě distribučních platforem včetně celoplošného multiplexu 3.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.