Hlavní navigace

Country no. 1 v HD kvalitě zatím nebude, pravděpodobně od září se objeví na satelitu

10. 6. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Tematická televize se objeví i ve slovenských lokálních multiplexech, a to vedle sesterského programu Šlágr. Na východě jedná i s kabelovými a IPTV operátory.

Nová stanice Country no. 1, která odstartovala v pátek, a jak z jejího názvu vyplývá, uvítali ji především milovníci tohoto žánru, bluegrass a folku, zatím nebude na rozdíl od své sesterské stanice Šlágr TV vysílat ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Serveru to sdělil výkonný ředitel programu Robert Kvapil. HD distribuci kanálu Šlágr TV zajišťuje pro společnost Česká muzika firma SAT Plus, a to ve Full HD kvalitě (1920×1080) s datovým tokem 9 Mbps. Nevylučujeme, že v budoucnu bude v HD rozlišení i Country, ale v tuto chvíli zatím ne, konstatoval Kvapil.

K TÉMATU: Ostrý start televize Country no. 1 v multiplexu 4 je naplánován na 17:00

Country no. 1 má vůči potencionálním divákům dluh také na satelitu, kde na rozdíl od Šlágr TV chybí. Druhý jmenovaný kanál je dostupný v nekódované podobě na družici Astra 3B, a t v nekódované podobě. Nedávno zde dokonce navýšil obrazovou kvalitu, když přešel z rozlišení 480×576 na plné SD, tedy 720×576. Byl to náš požadavek u Towercomu, uvedl Kvapil. Distributorem Country no. 1, která se na satelitu objeví pravděpodobně od září, ale bude někdo jiný. Jednáme přímo se společností SES (provozovatel satelitů Astra, pozn. red.), sdělil výkonný šéf obou programů s tím, že signál by byl opět šířený volně.

cif - debata 2

ČTĚTE TAKÉ: Country no. 1 vysílá v pozemní síti ve snížené kvalitě pouze dočasně

Sesterský kanál televize Šlágr chce proniknout také na Slovensko, kde počítá i s distribucí prostřednictvím DVB-T. Zatímco v České republice ho zájemci najednou jako jednu ze stanic v multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, u našich východních sousedů by měl program využít lokální síť společnosti AVIS, v niž už diváci najdou mimo jiné i Šlágr TV. Regionální multiplex v současné době funguje v deseti lokalitách, mezi nimiž nechybí ani Bratislava, a expanzi připravuje podle serveru SatelitnáTV.sk do dalších dvou. Country no. 1 by se měla na Slovensku objevit i u vybraných kabelových operátorů, například firmy UPC.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).