Hlavní navigace

ČP Cloud otevírá další možnost posílat papírové dopisy přes internet

Jan Beránek

Odesílat dopisy bez toho, aby bylo nutné chodit na poštu, začíná být zajímavé pro firmy. ČP Cloud rozjíždí službu s penězi od Karla Janečka v zádech.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Další služba, která navazuje na systémy České pošty, je online. Po balíkových pomocnících Balíkonoš a Balíkobot a Listonošce je tu ČP Cloud. Právě Listonošce, která se rozjela letos v únoru, by měla nová služba konkurovat nejvíc. Za službou stojí zakladatel Daniel Bartek a investiční fond RSJ. 

O co jde? Přes ČP Cloud můžete posílat obyčejné nebo doporučené dopisy, aniž byste museli fyzicky na poštu. Dopis napíšete klientovi služby, můžete přiložit i přílohu ve formátu PDF, vyplníte adresu, a služba pak psaní vytiskne a pošle. Adresátovi dorazí jako klasický papírový dopis.

Pro běžného uživatele možná zbytečnost, ale firmám má e-mailový klient pro papírovou poštu snižovat náklady spojené s posíláním firemní pošty. „Ty jsou ve firmách často podceňovány a přitom je v nich velký potenciál úspor,“ říká Bartek. 

Technologické vylepšení

Poslání obyčejného dopisu vyjde podle ceníku v základu na 22,19 Kč, doporučeného psaní pak na 36,95 Kč. Pokud si zákazník zaplatí jeden ze tří paušálních tarifů, může se u jednotlivých podání dostat až na 11,92 Kč za obyčejné a 26,32 Kč za doporučené psaní (to ovšem až s nejvyšším paušálem za 24 tisíc na rok).

Cena zahrnuje poštovné, balné, čtyř stran oboustranného barevného tisku, archivu a evidence. „Je to vlastně technologické vylepšení současných služeb České pošty, které zcela zautomatizovalo proces spojený s přípravou a správou dopisů,“ tvrdí Daniel Bartek.

ČP Cloud služby poskytuje ve sdružení s Českou poštou, díky čemuž je částka za poštovné osvobozena od DPH. Výše poštovného je regulována státem, o zbytek částky za odeslaný dopis se pak pošta a ČP Cloud dělí. „Česká Pošta do projektu neinvestovala finančně, ale vložila to nejcennější – svoji značku, poštovní know-how a své služby,“ vysvětluje Bartek.

Držitelé zákaznické karty České pošty také získají po registraci novou kartu ČP Cloud, se kterou budou mít zachovány stávající výhody a získají korunovou slevu na poštovném při odesílaní všech typů dopisů.

Kromě Bartka za novou službou stojí i „několik desítek milionů korun“ investičního fondu RSJ. „Zaměřujeme se na projekty, které v daných odvětvích znamenají významný posun. ČP Cloud svým spojením tradiční služby s novým přístupem naplňuje naši strategii investovat do inovativních technologií a postupů,“ vysvětlil důvody investice Jan Vyhnálek, výkonný ředitel RSJ Private Equity.