Hlavní navigace

Listonoška nabízí elektronické odesílání papírových dopisů

Jan Beránek

Další služba, která navazuje na systémy České pošty, je online. Po balíkových pomocnících Balíkonoš a Balíkobot jde tentokrát o odesílání dopisů online.

„Poštovní schránka na rohu ulice, to není nějaká lecjaká věc,“ psal Jiří Wolker. Po telefonních budkách se teď může začít smrákat i nad další nedílnou součástí ulic.

Službu PostServis České pošty využívají především větší firmy, Josef Polčák teď zkouší prorazit s nadstavbou Listonoška. Ta umožňuje odesílat papírové dopisy bez toho, že by odesílatel musel odejít z bytu nebo kanceláře.

“Cílíme především na malé a střední firmy, momentálně umíme poslat dopis po ČR a EU, ale doděláváme další služby,” vysvětluje autor projektu s tím, že by služba měla brzy i archivovat odeslané zásilky nebo umožnit propojení s e-shopem přes API.

Content 2017 - tip Footshop

Princip PostServisu je jednoduchý. Pošta přijme dokumenty v elektronické podobě, vytiskne je, zabalí a odešle. Dopis odchází z univerzálního poštovního depa v Českých Budějovicích. Každý dopis z Listonošky tak ponese jihočeské razítko. 

Běžný dopis vyjde na šestnáct korun, ten doporučený na dvojnásobek. „Podací lístky, které generujeme uživatelům, nám dodává sama Česká pošta. Mají proto stejnou váhu, jako podací lístky přijaté na pobočce pošty,“ dodává Polčák.

Našli jste v článku chybu?
18. 2. 2015 16:30

tohle je jen výkřik do tmy.

PostService jsme používali, jejich API i web je příšernost, je nutné podepsat smlouvu, to je tak na půl online. S DopisOnline zkušenosti nemám.

Nevidím důvod neinformovat o nových službách jen proto, že to někdo může považovat za PR. Článek vyznívá nestranně, navázanost na PostService je zmíněna, ceny také, autor se vyvaroval obvyklých PR klišé typu nejnížší cenu, nejlepší služby, nejrychlejší doručení atd. Nevidím nic závadného.

18. 2. 2015 14:17

Ale už není zmíněno, že vedle Hybridní pošty určené pro hromadné zakázky, nad kterou je Listonoška postavena, poskytuje PostServis už přes pět let také službu DopisOnline, která je podobná Listonošce, je určena pro jednotlivce a malé organizace a lze tam snadno z aplikace či uploadem souboru posílat jednotlivé dopisy, viz článek, který linkuje Wachler.