Hlavní navigace

pošta

Pošta hlásí odstávku. O víkendu nepojede její datová síť a některé služby

Pošťáci předem hlásí víkendovou údržbu. „Od soboty 10. 6. 2017 od 22:00 hod. až do neděle 11. 6. 2017 do 7:00 proběhne odstávka datové sítě České pošty. Během této doby mohou nastat výpadky aplikací z webových stránek České pošty,“ říká mluvčí…

Tak je to oficiální. O2 bude pro poštu spravovat datové schránky dalších 5 let

Subdodavatelem systému datových schránek pro Českou poštu bude příštích pět let společnost O2 IT Services. Agentuře ČTK to potvrdil mluvčí pošty Matyáš Vitík. Operátor by měl dostat 1,8 miliardy korun. K dokončení celého procesu je ale ještě nutné…

Zaplatit dobírku kartou? Pošťáci mají od poloviny roku dostat platební terminály

Platby kartou byly u České pošty dlouhou dobu zapovězeny. Letos zřejmě prokletí prolomí. Ředitel firmy Martin Elkán to prozradil v rozhovoru pro ČTK.  Pošťáci a pošťačky nafasují terminály, které umožní platbu kartou pro všechny banky. Dosud se…

Pošťáci varují před podvodnou SMS. Šíří se mezi telefony s Androidem

Textová zpráva vyzývá jménem České pošty ke stažení aplikace „Pošta Online“ a pak uživatele odkáže na web se škodlivým obsahem. Informaci potvrdil ČTK mluvčí pošty Matyáš Vitík. Podle Vitíka zaznamenali zatím přibližně desítku případů klasického…

Česká pošta vycouvala ze služby ČP Cloud, ta o spolupráci s poštou stále mluví

Služba ČP Cloud tvrdí, že je poskytována ve spolupráci s Českou poštou. To ale již není pravda. Česká pošta totiž ukončila smlouvy a na ČP Cloud se už nepodílí.

18. 8. 2016 10:02
Doba čtení: 1 minuta

Listonoška nabízí elektronické odesílání papírových dopisů

Další služba, která navazuje na systémy České pošty, je online. Po balíkových pomocnících Balíkonoš a Balíkobot jde tentokrát o odesílání dopisů online.

Doba čtení: 1 minuta

Pošta od pondělí zdraží balíky. Velké e-shopy zatím drží

Až o dvaadvacet korun podraží poslání obyčejného balíku s Českou poštou. Cenné balíky zdraží ještě o víc. Poště zvýšení cen posvětil ČTÚ.

Doba čtení: 1 minuta

Coinbase otevírá první bitcoinovou směnárnu v USA. Další budou následovat

Bitcoin se ve Spojených státech zabydlel a na světě je první směnárna, která má povolovací a regulační razítko federálních úřadů.

26. 1. 2015 11:25
Doba čtení: 2 minuty

Doručování balíčků pomocí dronů otestovala i francouzská státní pošta

Další pokus o využití dronů je tady: zásilková firma GeoPost, jejíž součástí je i evropská DPD, umí doručovat až dvoukilový balíček na vzdálenost 1,2 kilometru.

Doba čtení: 1 minuta

Zásilkovna otevírá nové pobočky, budou sloužit jako kamenné obchody

E-shopy získávají nový prostor pro prodej. Zásilkovna v nových kamenných pobočkách chce prodávat zboží partnerských obchodů.

Doba čtení: 2 minuty

LinkedIn přichází s novou úrovní využívání vaší pošty. Svěříte mu heslo?

LinkedIn a jejich nová aplikace pro iOS integrují zakoupené Rapportive. Máte‑li rádi soukromí, měli byste zbystřit.

Doba čtení: 1 minuta

Gmail a Outlook.com údajně zažívají výpadky

Twitterem a internetem se šíří stížnosti na výpadek IMAP k Gmailu nebo na výpadek Outlook.com. Výpadky patrně nejsou celosvětové. Oficiální vyjádření prozatím chybějí.

Doba čtení: 1 minuta

Postisimo umožňuje vytvořit papírovou pohlednici a odeslat ji přímo z mobilu

Originální pohlednice vytvořené z fotografií v mobilním telefonu a opatřené textem je díky nové aplikaci možné poslat z jakékoliv země. Adresát ji obdrží do třech pracovních dnů.

Doba čtení: 2 minuty

Výpadek Hotmailu způsobila zaseknutá aktualizace firmwaru v datacentru

Podle povšechného přiznání na blogu Microsoftu pak obnova provozu postižené části datacentra vyžadovala osobní lidský zásah.

Doba čtení: 1 minuta

Superfaktura nejen fakturuje, je to celý online systém na vedení malé firmy

Na Slovensku se cítí být v první trojce online ekonomických systémů. Zájem však vnímali i z Česka, a rozhodli se vyjít mu naproti. Spuštění na apríla se blíží, a není to žert.

Doba čtení: 7 minut