Hlavní navigace

Výpadek Hotmailu způsobila zaseknutá aktualizace firmwaru v datacentru

14. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle povšechného přiznání na blogu Microsoftu pak obnova provozu postižené části datacentra vyžadovala osobní lidský zásah.

Microsoft na blogu povšechně prozradil příčinu úterního výpadku především poštovních služeb Hotmail.com a Outlook.com. (Našeho času se výpadek odehrál v noci z úterý na středu.) Vypadá to, že výpadek neměl bezprostřední souvislost s nynějším převáděním uživatelů z Hotmail.com na nový Outlook.com.

Viceprezident Arthur de Haan na blogu píše, že v úterý po poledni místního času (PDT) se prováděl pravidelný update firmwaru v jádrové části jednoho z datacenter Microsoftu, a to v té části, která obsluhuje především Hotmail.com a Outlook.com.

cif-tip-téma-foto

Aktualizace, v minulosti údajně vícekrát dokončená bez potíží, prý tentokrát nečekaně selhala. To mělo za následek prudký nárůst teploty v datacentru, a to spustilo bezpečnostní nouzové odstavení serverů — anebo něco takového, Arthur de Haan do podrobností nezachází.

Obnova služby pak trvala hodiny proto, že obnova provozu serverů vyžadovala alespoň dílem ruční lidský zásah v rozsahu, na který není datacentrum běžně připraveno. Arthur de Haan závěrem slibuje, že Microsoft se pokusí předejít tomu, aby se podobný výpadek opakoval.