Hlavní navigace

ČPU se distancuje od dění v seriálu Ulice

9. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak už jsme vás informovali, televize Nova vyvolala značný ohlas svou kampaní vloženou do děje seriálu Ulice, který se těší nemalé sledovanosti, zaměřenou na filmové pirátství. Z děje seriálu vyplývá poselství, že i pouhé stahování filmů je trestné, což ovšem není pravda. Server Deep in IT vyslovil domněnku, že si kampaň v seriálu mohla objednat Česká protipirátská unie, o níž se v seriálu také mluví a dokonce se tam objevuje i postava představující jejího zástupce, který asistuje zabavování…

Jak už jsme vás informovali, televize Nova vyvolala značný ohlas svou kampaní vloženou do děje seriálu Ulice, který se těší nemalé sledovanosti, zaměřenou na filmové pirátství. Z děje seriálu vyplývá poselství, že i pouhé stahování filmů je trestné, což ovšem není pravda. Server Deep in IT vyslovil domněnku, že si kampaň v seriálu mohla objednat Česká protipirátská unie, o níž se v seriálu také mluví a dokonce se tam objevuje i postava představující jejího zástupce, který asistuje zabavování počítače, z něhož se stahovalo.

To však Česká protipirátská unie rezolutně popírá. Česká protipirátská unie (ČPU) nerealizuje svou protipirátskou kampaň prostřednictvím seriálu Ulice vysílané televizní stanicí Nova, napsala v reakci na článek serveru Deep in IT Markéta Prchalová, ředitelka České protipirátské unie. ČPU nemá a neměla vliv na výběr témat či tématu ani se nepodílela na způsobu pojetí a zpracování motivu pirátství, dodala Markéta Prchalová.

MMF24

Přiznává však, že si produkce seriálu vyžádala od ČPU jednorázovou konzultaci, ke které ovšem scénáristé v dosud odvysílaných dílech prý vůbec nepřihlédli. Události líčené v seriálu Ulice nezobrazují pracovní postupy České protipirátské unie ani řešené případy a nevyjadřují názory či cíle ČPU.  Pojetí a zpracování tématu pirátství“ v uvedeném seriálu stejně jako výběr a akcentaci určitých jevů spojených s pirátstvím považujeme za určitou autorskou licenci při dramatizaci díla, stojí v reakci ČPU. 

Zdroj: Deep in IT

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).