Hlavní navigace

ČPU se distancuje od dění v seriálu Ulice

Jiří Macich ml.

Jak už jsme vás informovali, televize Nova vyvolala značný ohlas svou kampaní vloženou do děje seriálu Ulice, který se těší nemalé sledovanosti, zaměřenou na filmové pirátství. Z děje seriálu vyplývá poselství, že i pouhé stahování filmů je trestné, což ovšem není pravda. Server Deep in IT vyslovil domněnku, že si kampaň v seriálu mohla objednat Česká protipirátská unie, o níž se v seriálu také mluví a dokonce se tam objevuje i postava představující jejího zástupce, který asistuje zabavování…

Jak už jsme vás informovali, televize Nova vyvolala značný ohlas svou kampaní vloženou do děje seriálu Ulice, který se těší nemalé sledovanosti, zaměřenou na filmové pirátství. Z děje seriálu vyplývá poselství, že i pouhé stahování filmů je trestné, což ovšem není pravda. Server Deep in IT vyslovil domněnku, že si kampaň v seriálu mohla objednat Česká protipirátská unie, o níž se v seriálu také mluví a dokonce se tam objevuje i postava představující jejího zástupce, který asistuje zabavování počítače, z něhož se stahovalo.

To však Česká protipirátská unie rezolutně popírá. Česká protipirátská unie (ČPU) nerealizuje svou protipirátskou kampaň prostřednictvím seriálu Ulice vysílané televizní stanicí Nova, napsala v reakci na článek serveru Deep in IT Markéta Prchalová, ředitelka České protipirátské unie. ČPU nemá a neměla vliv na výběr témat či tématu ani se nepodílela na způsobu pojetí a zpracování motivu pirátství, dodala Markéta Prchalová.

Content 2017 Tip Kytary

Přiznává však, že si produkce seriálu vyžádala od ČPU jednorázovou konzultaci, ke které ovšem scénáristé v dosud odvysílaných dílech prý vůbec nepřihlédli. Události líčené v seriálu Ulice nezobrazují pracovní postupy České protipirátské unie ani řešené případy a nevyjadřují názory či cíle ČPU.  Pojetí a zpracování tématu pirátství“ v uvedeném seriálu stejně jako výběr a akcentaci určitých jevů spojených s pirátstvím považujeme za určitou autorskou licenci při dramatizaci díla, stojí v reakci ČPU. 

Zdroj: Deep in IT

Našli jste v článku chybu?
9. 3. 2011 22:43
Ivan Nový (neregistrovaný)

aby mohl šířit právě takováto poselství a lobovat za změnu zákonů ve prospěch poskytovatelů obsahu. Nákup TV NOVA byl součástí promyšlené dlouhodobé strategie. Až se jim v nějaké zemi EU podaří dosáhnout tohoto cíle, tak tím budou tlouci ostatní členy EU a ukazovat jim, vidíte, tam a tam to mají tak ...

9. 3. 2011 10:26
šoumenvodnetbooku (neregistrovaný)

On to, ale nepouštěl pro veřejnost. On měl jenom průhledné plátno...:-) Stejný paradox může vzniknout i s hudbou. Když si někdo pustí hudbu ve sluchátkách tak nahlas, že ji slyší celá tramvaj, tak už je to vlastně veřejná produkce a měl by platit OSA:-)