Hlavní navigace

České Radiokomunikace do měsíce spustí digitální vysílač v Třinci

12. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
12. 5. 2009

Avizované spuštění digitálního vysílače Třinec – Na Javorovém, ze kterého by měl vysílat multiplex 2, nastaně zřejmě ještě v průběhu měsíce května. Serveru Digizone.cz to potvrdila mluvčí Českých radiokomunikací Marie Fianová. Zatím ale neupřesnila, zda se v této lokalitě bude vysílat celý obsah multiplexu, a nebo jen některé stanice. To je otázkou finálních jednání s ČTÚ i samotnými televizemi. „V současné době probíhají finální jednání s ČTU o alokaci vhodného kmitočtu a rovněž jednání se zákazníky, kteří budou mít o toto vysílání zájem. Očekáváme spuštění v průběhu května,“ uvedla Fianová. Multiplex 2 by v Třinci měl vysílat na kanálu 57 s výkonem 100 wattů.

ebf 24 - tip duben

ROZHOVOR: Úspěch TV Barrandov nepřeceňujeme

Spuštění vysílání v Třinci je zajímavé zejména pro novou plnoformátovou televizi Barrandov, protože odtud pochází její hlavní investor. Zájem vysílat v této lokalitě potvrdil v nedávném rozhovoru pro Digizone.cz i technický ředitel TV Barrandov Michal Kratochvíl. Vyjádřil se i ve smyslu, že jeho televize má zájem urychlit spouštění vysílačů v některých lokalitách. „Jednáme s Českými radiokomunikacemi o zprovoznění možných dokrývačů. Soustředíme se však na nejlidnatější oblasti, kde je nejlepší poměr cena versus pokrytí. Nacházíme společnou řeč, a to je pro nás priorita,“ řekl Kratochvíl v polovině dubna.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).