Hlavní navigace

České Radiokomunikace jdou do tendru o veřejnoprávní multiplex

20. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
20. 12. 2007

České Radiokomunikace poprvé veřejně připustily, že se budou ucházet o provozování veřejnoprávního multiplexu, tedy celoplošné zemské digitální sítě pro šíření všech programů České televize a Českého rozhlasu. Zároveň jim ale zůstane i současný multiplex A, který se přemění na definitivní digitální síť 2.

Ano, tendru se zúčastníme. S Českou televizí spolupracujeme již mnoho let, patří k našim klíčovým zákazníkům. Zná vysokou kvalitu našich služeb, které České televizi v současnosti poskytujeme v dočasném multiplexu A a kterou bychom byli schopni garantovat i při provozování veřejnoprávního multiplexu, sdělila serveru DigiZone.cz Marie Fianová, mediální zástupkyně Radiokomunikací.

KL24

Podle tzv. diginovely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání může jeden operátor provozovat maximálně dva multiplexy. Veřejnou obchodní soutěž na technického provozovatele veřejnoprávního multiplexu vypsala Česká televize 5. prosince. Zájemci se mohou hlásit do 10. ledna 2008 společnost Gordon, která je pověřena kompletací přihlášek. Operátora vybere komise složená nejen ze zástupců ČT, ale také státních regulačních úřadů.

Další operátoři dočasných pozemních digitálních multiplexů, Telefónica O2 Czech Republic a Czech Digital Group, případnou účast v soutěži nekomentují. Zatím je předčasné cokoli komentovat, řekl mluvčí Telefóniky O2 Martin Žabka. Podle vedoucího projektu digitalizace ČT Pavla Hanuše ale lze předpokládat účast několika dalších zahraničních zájemců, protože jde o „evropský tendr“.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).