Hlavní navigace

České Radiokomunikace: krach našeho investora se nás nedotkne

18. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 9. 2008

Krach bankovního domu Lehman Brothers, který od pondělí vzrušuje média po celém světě, se přímo dotýká také největšího tuzemského provozovatele rozhlasových a televizních vysílačů – Českých Radiokomunikací. Lehman Brothers je jedním z akcionářů ČRa a také jejich významným investorem. V době, kdy Radiokomunikace potřebují investovat miliardy korun do úpravy vysílačů pro digitální vysílání, je krach jednoho z investorů velmi citelnou záležitostí.

MM socky3

Nehrozí tedy, že by se potíže Lehman Brothers promítly do výstavby komerčního multiplexu 2 a také veřejnoprávního multiplexu 1, jehož provoz ČRa technicky zajišťují? V souvislosti s nedávnými zprávami ohledně jednoho z našich investorů můžeme potvrdit, že jde o minoritního vlastníka a tyto události nebudou mít dopad ČRa či provoz společnosti, tvrdí Marie Fianová, mediální zástupkyně ČRa.

Lehman Brothers je jedním ze tří investorů, které ČRa uvádí na svých webových stránkách. Dalšími jsou poradenská firma Mid Europa Partners, která pomáhala přede dvěma lety při prodeji druhé největší české kabelové společnosti Karneval Media tuzemské jedničce UPC, a Al Bateen Investment Co LLC, rodinná investiční společnost z Abú Dhabi ve Spojených Arabských Emirátech, která drží v ČRa většinový podíl.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.