Hlavní navigace

ČRa: S plzeňským Krkavcem zatím pro digitální televizi nepočítáme

Televizní diváci v Plzni se zřejmě nedočkají digitálního televizního vysílání z příměstského vysílače Krkavec, odkud často přijímají analogový televizní signál. Pro Plzeňsko má vysílat hlavní vysílač Krašov, multiplex 3 pak přímo pro město Plzeň využívá místní vysílač Košutka. Ten by případně mohl dokrýt Plzeň i u ostatních multiplexů, řekl serveru DigiZone.cz Jiří Vykydal, vedoucí útvaru rozvoje a investic Českých Radiokomunikací.

K TÉMATU: Podrobnosti o digitálním vysílání na Plzeňsku

Uvidíme, jaká bude situace, až zapojíme vysílače základní sítě. Vyhodnotíme si to a kdyby to bylo nezbytné, budeme jednat s našimi zákazníky o tom, zda budou požadovat další dokrytí, či ne. Zatím ho ale nechtějí. Je otázka, zda bychom pro případné dokrytí nepoužili spíše vysílač na Košutce, řekl Vykydal. Multiplex 3 po zahájení vysílání na Krašově zhodnotí, zda se mu provoz Košutky vyplatí, či nikoli.

Pokud to po nás budou zákazníci chtít, digitální vysílání z Košutky zachováme, ujišťuje Tomáš Vlček, technický ředitel společnosti Czech Digital Group, která je operátorem multiplexu 3.

Našli jste v článku chybu?