Hlavní navigace

ČRa se chystají na poskytování služeb pro další komerční subjekty

11. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
11. 2. 2008

České Radiokomunikace (ČRa), které jsou největším provozovatelem analogových a digitálních vysílačů u nás, se chystají také na možnost poskytování služeb pro další komerční subjekty. Na svém blogu o tom píše národní koordinátor digitalizace Zdeněk Duspiva. Jedná se o firmy, které mají nebo budou mít oprávnění vysílat terestricky. Duspiva se domnívá, že jde zřejmě o možnost budoucího využití dalších digitálních sítí, které umožní připravovaný Technický plán přechodu (TPP).

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ:
Radiokomunikace chtějí provozovat více než dva multiplexy, včetně veřejnoprávního
České Radiokomunikace lobbují pro posunutí vypnutí analogu na červen 2012

Tento fakt však není žádným překvapením. ČRa provozují v současné době digitální multiplex A, který bude po přeměně přetransformován na digitální síť 2. Zde zůstane pravděpodobně komerční Nova sama, protože Česká televize začne budovat vlastní multiplex 1. V muxu 2 tak bude několik pozic právě pro potencionální digitální subjekty. České Radiokomunikace se navíc musí jistit, kdyby náhodou nevyhrály výběrové řízení na operátora sítě 1, které ČT vyhlásila.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).