Hlavní navigace

Credo Ventures investuje 3 mil. USD do společnosti Intellitix

16. 11. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Další investici v milionovém řádu za sebou má Credo Ventures. Tentokráte investuje do firmy zabývající se „bezdrátovými vstupenkami“.

Společnost In­tellitix, dodavatel RFID řešení v oblasti pořádání akcií, získala investici ve výši tři miliony dolarů na další prodejní expanzi od české venture kapitálové společnosti Credo Ventures.

Dva podnikatelé s více než čtyřiceti lety kombinovaných zkušeností v oblasti pořádání akcí a ticketingu, Serge Grimaux a Martin Enault, založili Intellitix v roce 2010. Intellitix poskytuje organizátorům akcí pro širokou veřejnost (koncerty, festivaly, slavnosti, zábavné, sportovní a vzdělávací akce) bezporuchový vstupenkový systém nové generace, který v sobě integruje kontrolu nad vstupem a pohybem návštěvníků, bezhotovostní platební systém, napojení na sociální média, mobilní aplikace a cílený marketing. 

Od svého založení společnost již aktivovala více než jeden milion RFID čipů na festivalech, jako jsou například Coachella, Bonnaroo, Lollapalooza, Outside Lands, Electric Zoo a Austin City Limits. Tato technologie má umožnit účastníků koncertů a festivalů plynulejší vstup do areálu a tím snížit dobu čekání ve frontách. Navíc má zabránit nežádoucím podvodům a přeprodejům. 

„Nově získaný kapitál umožní naší společnosti růst mnohem rychleji, tak abychom pomohli tisícům organizátorů po celém světě, kteří naši pomoc potřebují. RFID technologie změní podobu festivalového světa během příštích několika let a my jdeme v čele této změny. Děkujeme našim investorům za podporu a důvěru, kterou nám prokázali,“ uvedl Serge Grimaux, generální ředitel společnosti Intellitix.

„Intellitix nejen že řeší problém s kontrolou vstupu, ale také poskytuje další zdroje příjmů pro organizátory. Toto řešení nabízí svým zákazníkům opravdu jedinečný přínos, což potvrzuje jejich obrovský zájem. Věříme, že společnost má velký potenciál pro rychlý růst,“ řekl Ondřej Bartoš, partner ve společnosti Credo Ventures.

„Přestože se Intellitix stále nachází v rané fázi vývoje, společnost již dokázala své řešení prodat významným klientům, čímž úspěšně prokázala životaschopnost svého obchodního modelu. Serge znám již dlouhou řadu let a věřím, že i v tomto případě se mu podaří firmu dotáhnout k velkému úspěchu,“ sdělil Markus Pedriks, předseda investičního výboru a partner ve společnosti Credo Ventures, který se zapojí do představenstva firmy Intellitix.

MMF tip early

Credo Ventures při transakci využila právních služeb advokátní kanceláře White & Case.

Zdroj: TZ. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).