Hlavní navigace

ČRo Digital: František Lambert bude příští týden odvolán

16. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
16. 2. 2007

Vrchní a programový ředitel České televize František Lambert ve svých funkcích přeci jenom končí. Jeho přímý nadřízený, generální ředitel ČT Jiří Janeček, jej odvolá k 22. únoru 2007, tedy den po veřejném zasedání Rady ČT, na kterém se má řešit kauza Lambertova členství v Lidových milicích. Podle serveru ČRo Digital to vyplývá z patnáctistránkové zprávy, kterou dnes Janeček předal sekretariátu Rady ČT a již má web k dispozici.

KL24

Závěr je jednoznačný – Lambert bude ještě příští týden odvolán z funkce a propuštěn z České televize. Následovat bude soud, který by měl rozhodnout, zda Lambertovo členství v Lidových milicích odpovídá formulacím v tzv. lustračním zákoně z roku 1991, píše ČRo Digital. Odvolání hrozí také Jiřímu Janečkovi. Pokud se prokáže, že o Lambertově milicionářské minulosti věděl, znamenalo by to, že vědomě porušoval zákon. V takovém případě by mohla rada hlasovat o jeho setrvání ve funkci.

Dokument: Zpráva generálního ředitele ČT Jiřího Janečka k personálnímu obsazení funkce vrchního ředitele – pro projednání s Radou ČT

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).