Hlavní navigace

CS Film má prodlouženou licenci pro satelitní vysílání až do roku 2029

28. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Původní licenci získala Československá filmová společnost Leoše Pohla v roce 2005, po osmi letech mohla požádat o její automatické prodloužení

Až do roku 2029 bude moci vysílat placený satelitní a kabelový program CS Film. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) mu prodloužila vysílací licenci o dalších 12 let. Původní licenci získala Československá filmová společnost, kterou většinově vlastní Leoš Pohl, v roce 2005. Její platnost měla skončit v roce 2017, ale po osmi letech provozovatel mohl podle zákona požádat vysílací radu o její prodloužení o další dvanáctileté období. To se stalo a nová dvanáctiletá licence začne CS Filmu platit od dubna 2017.

ebf - tip do článku - debata

K TÉMATU: CS Film zařadí v létě vzpomínkový cyklus Takoví jsme byli. Vyžádali si ho diváci

CS Film vysílá pouze na základě satelitní licence, v kabelech a IPTV se objevuje jako program převzatý z družice. Stanice vysílá každý den od 12 hodin do půlnoci, dopoledne její programovou pozici využívá sesterský dětský kanál CS mini a od půlnoci do šesté ranní Horor Film. Leoš Pohl ještě provozuje samostatný dokumentární kanál Kino Svět, který se objevuje i v pražské pozemní Regionální síti 4, již rovněž vlastní Pohl prostřednictvím společnosti Prague Digital TV.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).