Hlavní navigace

CS Film nabídne televizní premiéru snímku Prach a broky, jeho vznik podpořila crowdfundingo­vá kampaň

Autor: CS Film
Jan Brychta

Televizní premiéru nezávislého snímku Prach a broky, originální pohádky pro dospělé, uvede CS Film ve čtvrtek 22. září od 20 hodin.

Doba čtení: 1 minuta

Snímek Prach a broky vznikl díky crowdfundingové kampani na internetovém portálu Startovač. A ačkoliv byl vytvořen filmovými neprofesionály, diváky by mohl zaujmout mimo jiné výpravou a maskami. Příběh vypráví příběh loupežnické bandy, která je složena z pěti českých pohádkových hrdinů doplněných o jednoho zbojníka ze Slovenska a jedné loupežnice ze Švédska.

Podle tvůrců ukazuje pohádkové postavy v jejich pravé podobě – drsné, kruté a nelítostné. I proto to nemohlo s knížepánem z Jičína dopadnout dobře. Postarají se o to Rumcajs, Lotrando, Grasel, Vilém, Záhoř, Jánošík a Ronja. CS Film po odvysílání snímku ještě navíc nabídne patnáctiminutový sestřih z jeho natáčení, včetně scén, které se do něj nevešly.

Sdružení Rosenthal, které je producentem filmu, potřebovalo na natáčení snímku sehnat nejméně 44 tisíc korun. Využilo k tomu internetový portál Startovač a nakonec se sešlo přes 108 tisíc korun. Film byl promítán v řadě kin a na ČSFD dosáhl od diváků hodnocení 75 procent, což se podle tiskové zprávy nepodaří většině hollywoodských trháků.

IAC19

Film byl natočen podle scénáře Šimona Pešty a Víta Filipovského v režii prvně zmíněného. Šimon je mimochodem bratrem známého zápasníka Viktora Pešty, jediného Čecha, který nastoupil v prestižní americké soutěži UFC.

Našli jste v článku chybu?