Hlavní navigace

CS Film nabídne zitra Den s Hanou Vítovou, herečka by oslavila sto let

Lukáš Polák

Vítová patřila ve třicátých letech 20. století k nejpopulárnějším herečkám a dodnes má řadu obdivovatelů. V minulosti čelila i obvinění z kolaborace, ze kterého se však obhájila.

Doba čtení: 1 minuta

24. ledna, tedy zítra, by to bylo přesně sto let, co se narodila jedna z nejznámějších tváří „filmů pro pamětníky“, herečka Hana Vítová. Toto výročí se chystá připomenout stanice CS Film, která do svého vysílání připravila blok šesti filmů. Diváci tak uvidí mimo jiné Veselou bídu, Armádní dvojčata, Poslíčka lásky nebo Veselou bídu. CS Film navazuje „Dnem s Hanou Vítovou“ na podobný blok z nedávné minulosti, a to „Den se Švejkem“. Vítová se svým vystupováním zapsala nejen do historie československé, ale i evropské kinematografie.

ČTĚTE TAKÉ: Někdejší mluvčí ČTÚ a UPC František Malina šéfem PR a marketingu kanálů Leoše Pohla

Vítová se před kameru dostala s pomocí svého přítele skladatele Johna Gollwella do filmového týdeníku v hrané písni „Já miluji jen vás a vaše oči šedé“. Od roku 1932 hrála ve více než padesáti filmech, z nichž mnohé jsou hrané a oblíbené i po více než půlstoletí. Její životní rolí se stala Marta Dekasová ve filmu Noční motýl. Hrála i ve dvou německých filmech pod jménem Hana Witt, čehož později velmi litovala. Na rozdíl od svých kolegyň Mandlové, BaarovéGollové se však obhájila při obvinění z kolaborace. Posledním jejím významným filmem byla Pytlákova schovanka.

Našli jste v článku chybu?