Hlavní navigace

CS Film vsadí v létě na pohádky, divákům chce nabídnout i méně známé tituly

Lukáš Polák

„Vyzkoušeli jsme si, že prázdninám nejvíce sluší rodinná zábava. Proto opět dostanou velký prostor klasické filmové pohádky,“ zdůvodnil programový ředitel televize Jan Jurka.

Doba čtení: 1 minuta

Období od 5. července do 6. září by mělo, stejně jako v loňském roce, patřit na tematickém kanálu CS Film pohádkám. Stanice je nabídne v tomto čase vždy v neděli od 20 hodin. Filmový program chce divákům přinést nejen notoricky známé tituly, ale i pohádky, které jsou řadou diváků úplně zapomenuty. Namátkou jsou připraveny snímky Byl jednou jeden král, Hrátky s čertem, Jestřábí moudrost, Obušku, z pytle ven!, Pohádka o putování, Princeznu se zlatou hvězdou, Pohádky tisíce a jedné noci nebo Dařbuján a Pandrhola. Kanál je součástí nabídky placených služeb v České republice i na Slovensku.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Stanice CS Film slaví deset let na trhu placené televize v České republice

Vyzkoušeli jsme si, že prázdninám nejvíce sluší rodinná zábava. Proto opět dostanou velký prostor klasické filmové pohádky. Jednak kvůli tomu, že nejvíce přispívají k pohodě, a také kvůli tomu, že je sledují diváci bez rozdílu věku, zdůvodnil dramaturgický záměr programový ředitel televize Jan Jurka. Diváci by podle jeho slov neměli opomenout zejména Pohádky tisíce a jedné noci, devadesátiminutový film Karla Zemana z roku 1974. Tento klasik domácího trikového filmu se v něm vrátil k čistě animované tvorbě. Jako inspirace mu posloužily arabské pohádky o námořníku Sindibádovi, uvedl Jurka.

Našli jste v článku chybu?