Hlavní navigace

CS Film začal vysílat sérii dokumentů o nacistech z vlastní produkce

UVNITŘ VIDEO Válka z pohledu nacistického Německa. Tak ji diváci uvidí, pokud dají přednost nové původní sérii dokumentů, která se bude objevovat každý týden až do února na CS Filmu.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jedenáctidílný dokumentární cyklus věnovaný období nacismu začal vysílat tento týden tematický kanál CS Film. Stanice si touto sérií klade za cíl divákům zprostředkovat válečnou atmosféru z doposud neviděného úhlu, a to nejen na bojišti, ale i v jeho zázemí. Cyklus Válka mýtů zbavená vysílá CS Film každé úterý ve 21:30, v repríze pak ve čtvrtek ve 13:30 a v sobotu od 23:30. Série jedenácti dokumentů se bude vysílat až do února s výjimkou vánočních svátků.

České filmové archivy vydávají jedno z nejhrozivějších a zároveň nejvíce fascinujících tajemství: nacistické filmové týdeníky. Byly nedílnou součástí každého v kině promítaného filmu a odhalují nejenom umění propagandy, ale také způsob, jak se s ním vypořádala česká kinematografie, uvádí v presskitu k tomuto cyklu tematický kanál CS Film a dodává: Obsah se neuchyluje ke lži, ale zdůrazňuje jen to přijatelné. Válka tak zde vypadá jako něco zajímavého, dobrodružného, scelujícího kolektiv i celý národ. Zcela chybí utrpení i smrt.