Hlavní navigace

CS Film začal vysílat sérii dokumentů o nacistech z vlastní produkce

23. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Válka z pohledu nacistického Německa. Tak ji diváci uvidí, pokud dají přednost nové původní sérii dokumentů, která se bude objevovat každý týden až do února na CS Filmu.

Jedenáctidílný dokumentární cyklus věnovaný období nacismu začal vysílat tento týden tematický kanál CS Film. Stanice si touto sérií klade za cíl divákům zprostředkovat válečnou atmosféru z doposud neviděného úhlu, a to nejen na bojišti, ale i v jeho zázemí. Cyklus Válka mýtů zbavená vysílá CS Film každé úterý ve 21:30, v repríze pak ve čtvrtek ve 13:30 a v sobotu od 23:30. Série jedenácti dokumentů se bude vysílat až do února s výjimkou vánočních svátků.

České filmové archivy vydávají jedno z nejhrozivějších a zároveň nejvíce fascinujících tajemství: nacistické filmové týdeníky. Byly nedílnou součástí každého v kině promítaného filmu a odhalují nejenom umění propagandy, ale také způsob, jak se s ním vypořádala česká kinematografie, uvádí v presskitu k tomuto cyklu tematický kanál CS Film a dodává: Obsah se neuchyluje ke lži, ale zdůrazňuje jen to přijatelné. Válka tak zde vypadá jako něco zajímavého, dobrodružného, scelujícího kolektiv i celý národ. Zcela chybí utrpení i smrt.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.